Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Patrol

Trzy pożary sadzy i kolizja drogowa [RAPORT STRAŻAKÓW]

22.12.2017 09:09 | 0 komentarzy | żet

W czwartek 21 grudnia strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji trzy razy, interweniując w miejscowościach Kuźnia Raciborska, Racibórz oraz Samborowice.

Trzy pożary sadzy i kolizja drogowa [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najpierw strażacy udali się na ulicę Kościuszki w Kuźni Raciborskiej (godz. 13.45), gdzie w budynku wielorodzinnym zapaliła się sadza w kominie. Na miejscu obecny był już mistrz kominiarski, który wygaszał palenisko. Strażacy nałożyli sito na komin i przy użyciu proszku dogasili pożar. Następnie kamerą termowizyjną sprawdzili przewód kominowy oraz przyległe pomieszczenia. Używając detektora wielogazowego upewnili się, że w powietrzu nie ma czadu.

Te same czynności powtórzyli strażacy przy ulicy Hulczyńskiej (pożar sadzy w kominie domu jednorodzinnego, godz. 20.05) oraz przy ulicy Londzina w Raciborzu (pożar sadzy w kominie budynku wielorodzinnego, 22 grudnia godz. 1.11). We wszystkich przypadkach obyło się bez strat i osób poszkodowanych.

W czwartek 21 grudnia strażacy interweniowali jeszcze na ulicy Opawskiej w Samborowicach, gdzie doszło do zderzenia bmw oraz volkswagena passata. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 20 tys. zł. Strażacy zabezpieczyli miejsce kolizji, a następnie przywrócili jezdnie do stanu użyteczności.

- Życzymy mieszkańcom powiatu raciborskiego spokojnych i bezpiecznych świąt Bożego Narodzenia - mówi kpt. Mateusz Wyrba, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciborzu.

Czytaj podobne