Niedziela, 26 września 2021

imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

RSS

Patrol

Pożar mieszkania, pociąg w szczerym polu, czad i kolizje [RAPORT STRAŻAKÓW]

11.12.2017 10:01 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji osiem razy, interweniując w miejscowościach Krowiarki, Krzyżanowice, Racibórz, Sławików i Zabełków.

Pożar mieszkania, pociąg w szczerym polu, czad i kolizje [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pożar i kolizja

W piątek 8 grudnia strażacy wyjeżdżali do akcji dwa razy. Najpierw o godz. 12.22 otrzymali zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym przy ul. Miechowskiej w Raciborzu (na zdj.). Zaalarmowali ich ratownicy pogotowia, którzy przywieźli na miejsce pacjenta ze szpitala. Gdy weszli do mieszkania, zobaczyli pożar. Okazało się, że sąsiad mężczyzny chciał nagrzać w mieszkaniu przed jego przybyciem i rozpalił w piecu kaflowym. Żar z pieca wydostał się na składowane obok materiały palne. Pożar udało się ugasić w początkowej fazie.

O godz. 17.39 strażacy udali się na ulicę Reymonta w Raciborzu, gdzie doszło do kolizji volkswagena passata i volkswagena bory. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomogli w udrożnieniu ruchu oraz uprzątnięciu jezdni z resztek rozbitych pojazdów. Obyło się bez osób poszkodowanych.

Pociąg w szczerym polu

Pierwsza interwencja w sobotę 9 grudnia to ulica Boczna w Krzyżanowicach. Doszło tam do zalania piwnicy. Strażacy wypompowali wodę i wrócili do remizy.

O godz. 17.37 strażacy otrzymali zgłoszenie o awarii pociągu, którzy zatrzymał się w szczerym polu (najbliżej z miejsca postoju składu było do ulicy Spacerowej w Zabełkowie). Kolejarze wstępnie poprosili o pomoc w transporcie 12 osób. Ostatecznie z przejazdu strażackim wozem skorzystała tylko mieszkanka Chałupek, którą strażacy przywieźli do domu.

Ostatnia interwencja strażaków tego dnia to ul. Dąbrowskiego w Raciborzu. Strażacy pomogli zespołowi ratownictwa medycznego w transporcie kobiety do karetki pogotowia.

Powalone drzewa i czad

W niedzielę 10 grudnia strażacy-ochotnicy dwukrotnie wyjeżdżali do akcji, aby usunąć powalone przez wiatr drzewa z jezdni ulic Raciborskiej w Krowiarkach oraz Parkowej w Sławikowie.

Natomiast o godz. 23.13 do akcji ruszyli strażacy zawodowi z Raciborza. Otrzymali zgłoszenie o uruchomieniu czujki tlenku węgla w mieszkaniu przy ul. Drewnianej. Na miejscu potwierdzili obecność czadu w powietrzu. Mieszkańcy wrócili do mieszkania po wygaszeniu pieca i przewietrzeniu mieszkania, gdy stężenie czadu było zerowe. Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciborzu Roland Kotula podkreśla, że czujka tlenku węgla uratowała zdrowie i życie mieszkańców.

Rankiem 11 grudnia strażacy zabezpieczyli miejsce kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Kolejowej w Raciborzu. Zdarzenie miało nietypowy przebieg. Wiatr powalił tam słup telefoniczny. Kierowca opla astry wjeżdżając na parking zahaczył o uszkodzony słup, który przemieszczając się uderzył w drugiego opla astrę. Obyło się bez osób poszkodowanych, natomiast wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 5 tys. zł. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pocięli uszkodzony słup.

Czytaj podobne