środa, 4 sierpnia 2021

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Patrol

Kobieta chciała popełnić samobójstwo skacząc do Odry

04.12.2017 09:18 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji siedem razy, interweniując w miejscowościach Borucin, Jankowice, Pogrzebień oraz Racibórz.

Kobieta chciała popełnić samobójstwo skacząc do Odry
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątkowa (1.12.2017) służba strażaków rozpoczęła się od usunięcia drzewa powalonego na jezdnię ulicy Wiejskiej w Pogrzebieniu. O godz. 14.17 strażacy udali się do budynku wielorodzinnego przy ul. Poprzecznej w Raciborzu, w którym uruchomiła się czujka tlenku węgla. Po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń detektorami, nie stwierdzono obecności czadu w powietrzu. Następnie strażacy (ochotnicy) udali się na ulicę Tylną w Borucinie, gdzie usunęli gniazdo szerszeni. Ostatnia piątkowa interwencja strażaków to ulica Raciborska w Jankowicach. Kierujący skodą rapid stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Strażacy oświetlili miejsce zdarzenia i pomogli wydobyć samochód z rowu. Uszkodzenia pojazdu były bardzo niewielkie, dlatego też policjanci dopuścili go do ruchu. Strażacy przekazali do zarządcy drogi informację o oblodzeniu jezdni, co było przyczyną kolizji.

W sobotę 2 grudnia strażacy nie wyjeżdżali do akcji. W niedzielę 3 grudnia interweniowali w budynku przy ulicy Waryńskiego w Raciborzu (godz. 16.24), gdzie uruchomiła się czujka tlenku węgla. Zagrożenia nie potwierdzono. Podobnie było niespełna godzinę później przy ul. Drzymały w Raciborzu*. O godz. 17.00 strażacy otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która zamierzała popełnić samobójstwo skacząc do Odry z kładki dla pieszych przy ul. Reymonta. Jeden zastęp strażaków przygotował się do wodowania łodzi przy placu Mostowym, natomiast drugi udał się na kładkę. W międzyczasie policjanci zdołali odwieść kobietę od próby samobójczej.


*Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciborzu Roland Kotula przypomina, że czujki tlenku węgla należy okresowo kalibrować. Ich sprawność uzależniona jest też od żywotności sensora. Urządzenia te emitują również sygnał, gdy bateria wymaga wymiany. Warto dokładnie przeczytać instrukcję urządzenia i bezwględnie stosować się do zawartych w niej zaleceń.