środa, 4 sierpnia 2021

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Patrol

Wyciek etanolu, dym w mieszkaniu i kolizje drogowe [RAPORT]

06.11.2017 09:17 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji sześć razy, interweniując w miejscowościach Bieńkowice, Chałupki, Kuźnia Raciborska, Racibórz oraz Pietrowice Wielkie.

Wyciek etanolu, dym w mieszkaniu i kolizje drogowe [RAPORT]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 3 listopada (godz. 23.31) strażacy zawodowi oraz ochotnicy udali się na ulicę Raciborską w Bieńkowicach, aby uprzątnąć z jezdni plamę substancji ropopochodnej. Powstała ona w następstwie zderzenia nissana z przebiegającymi przez drogę dzikami. Jeszcze przed przyjazdem strażaków na miejscu interweniowali ratownicy pogotowia, którzy zabrali do szpitala dwie osoby.

Sobota 4 listopada rozpoczęła się dla strażaków od zabezpieczenia miejsca kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Hulczyńskiej w Raciborzu (godz. 9.33). Zderzyły się tam mercedes, honda i ford. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Strażacy uprzątnęli z jezdni elementy rozbitych pojazdów i zneutralizowali plamę substancji ropopochodnej. Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 15 tys. zł. Dwie godziny później ochotnicy z Pietrowic Wielkich udali się na ulicę Raciborską, aby usunąć powalone na jezdnię drzewo.

Rankiem 5 listopada do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o spalinach, które wyczuli lokatorzy mieszkania przy ul. Kościuszki w Kuźni Raciborskiej (godz. 10.13). Na miejsce skierowano 2 zastępy strażaków (ochotnicy i zawodowcy), którzy wygasili piec centralnego ogrzewania i sprawdzili mieszkania pod kątem obecności tlenku węgla. Czadu w mieszkaniach nie było, a dym cofał się do pomieszczeń poprzez kratki wentylacyjne. Kolejna interwencja to torowisko w pobliżu ulicy Długiej w Chałupkach (godz. 11.08). Doszło tam do wycieku etanolu z cysterny kolejowej. W akcji wzięli udział strażacy zawodowi z powiatów raciborskiego i wodzisławskiego (3 zastępy) oraz ochotnicy z raciborszczyzny (3 zastępy). Po dokręceniu rozszczelnionych zaworów skład ruszył w dalszą drogę.

fot. arch. Nowiny.pl

Czytaj podobne