Czwartek, 7 lipca 2022

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Patrol

Pijana mieszkanka Rybnika wiozła małe dziecko

27.07.2017 08:45 | 0 komentarzy | acz

25 lipca policjanci z mikołowskiej drogówki zatrzymali 20-letnią mieszkankę Rybnika, która pijana wiozła samochodem swoją 2-miesięczną córkę. 

Pijana mieszkanka Rybnika wiozła małe dziecko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło przed godziną 19.00 w Mikołowie na ulicy Przelotowej. Mundurowi z mikołowskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Fiat Cinquecento. Kierującą była 20-letnia mieszkanka Rybnika. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że kobieta ma w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Na pokładzie samochodu wiozła swoją 2-miesięczną córkę, obok siedział 19-letni ojciec dziecka, który także był pod wpływem alkoholu.

Dodatkowo ustalono, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a samochód nie ma aktualnego ubezpieczenia OC. Kobieta odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. To jednak nie wszystko, bowiem policjanci dokładnie zbadają okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że rybniczanka może też odpowiedzieć za spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia swojego dziecka.

A co za brak aktualnego OC?:

Przypominamy, że zgodnie z przepisami najwyższa opłata karna za brak polisy OC dotyczy właścicieli pojazdów, którzy nie posiadali ochrony ubezpieczeniowej dłużej niż 14 dni. Wysokość opłat zależy także od rodzaju pojazdu: w przypadku samochodu osobowego: równowartość dwukrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę (brutto).