Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Patrol

Wypadek na przejeździe w Czerwionce. Samochód wjechał pod pociąg na Rybnickiej [ZDJĘCIA], [FILM]

19.02.2017 17:33 | 26 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 09:23

19 lutego na ulicy Rybnickiej w Czerwionce-Leszczynach doszło do dramatycznie wyglądającego wypadku. Samochód osobowy wjechał pod koła pociągu osobowego jadącego do Rybnika.

Wypadek na przejeździe w Czerwionce. Samochód wjechał pod pociąg na Rybnickiej [ZDJĘCIA], [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Wypadek miał miejsce kilkanaście minut po godzinie 15.00. Kierujący samochodem renault z niewyjaśnionych dotąd przyczyn wjechał pod pociąg osobowy Kolei Śląskich relacji Katowice – Bohumin. Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej z JRG Rybnik, OSP Leszczyny, policję, pogotowie ratunkowe oraz Straż Ochrony Kolei.

Kierowca jechał w kierunku ulicy Polnej. Pociąg uderzył w lewy bok samochodu, przeciągnął go kilkanaście metrów po torowisku i zrzucił z nasypu kolejowego. Nieprzytomny mężczyzna, który prowadził renault został przewieziony do szpitala. W pociągu podróżowało ponad siedemdziesiąt osób. Mimo gwałtownego hamowania, nikt z nich nie został ranny. Straż pożarna ewakuowała podróżnych do podstawionych autobusów.

Wypadek wprowadził utrudnienia na połączeniu kolejowym Katowice – Rybnik – Racibórz. Na miejsce ściągnięto komisję z PKP. Nie wiadomo dlaczego kierowca wjechał na przejazd i czy w momencie wypadku zapory były prawidłowo opuszczone. Przejazd, na którym doszło do wypadku jest zabezpieczony w półzapory. Nie wiadomo czy kierowca nie próbował ich omijać. Przejazd jest monitorowany przez kamery i policja będzie mogła odtworzyć dokładny przebieg wypadku. Ze względu na stan mężczyzny nie można było sprawdzić trzeźwości kierowcy. Jak zawsze w takich wypadkach, w szpitalu zostanie mu pobrana krew do badań.

(acz)

Miejsce wydarzenia: