Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Patrol

Audi wyładowane po dach papierosami

02.01.2016 16:57 | 0 komentarzy | acz

Nastolatek z Rybnika uciekał przed policją samochodem wyładowanym papierosami bez znaków akcyzy.

Audi wyładowane po dach papierosami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

28 grudnia policyjni wywiadowcy, patrolujący nieoznakowanym radiowozem rejon Sośnicy, „zainteresowali się” samochodami, które zaparkowały w mało uczęszczanym miejscu. Nieumundurowany patrol postanowił sprawdzić, co takiego po zmroku robią w bocznej uliczce Cmentarnej młodzi mężczyźni. Na widok podjeżdżającego cywilnego pojazdu mężczyźni nie zareagowali, ale gdy zorientowali się, że mają do czynienia z policją, rzucili się do swoich aut i zaczęli uciekać.

Policyjni wywiadowcy z gliwickiej komendy ruszyli za wyładowanym paczkami audi A4. Po zatrzymaniu 18-latka z Rybnika okazało się, że przewoził on 5 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli i stworzenie podczas ucieczki zagrożenia w ruchu drogowym.

Policjanci przekazali zarekwirowaną kontrabandę wezwanym na miejsce funkcjonariuszom izby celnej. Ustalono, że przemycone papierosy uszczupliły dochody Skarbu Państwa na ponad 80 tys. zł. Postępowanie prowadzi Izba Celna w Katowicach. Zatrzymanemu 18-latkowi grozi wysoka grzywna oraz do 3 lat więzienia.