Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Patrol

Sprawcy kradzieży karty bankomatowej w rękach policji

24.08.2015 10:43 | 0 komentarzy | ż

Zatrzymanie dwóch sprawców kradzieży i kradzieży z włamaniem w wieku 16 i 31 lat to efekt współpracy policjantów z Raciborza i Rybnika.

Sprawcy kradzieży karty bankomatowej w rękach policji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 22 sierpnia na terenie powiatu głubczyckiego. Wtedy to dwaj sprawcy dokonali kradzieży z portfela karty bankomatowej, a następnie przy jej użyciu dokonali włamania do konta powodując u poszkodowanej stratę w wysokości tysiąca złotych.

Raciborscy kryminalni już kilka godzin po otrzymaniu informacji o przestępstwie trafnie wytypowali osoby związane z tym zdarzeniem. Ustalili również ich miejsce pobytu, którym okazał się jeden z lokali w Rybniku. Dane te zostały przekazane policjantom z Rybnika, którzy 23 sierpnia zatrzymali mężczyzn w wieku 16 i 31 lat.

Zatrzymani zostali przekazani policjantom z Raciborza. - 31-latkowi za kradzież i kradzież z włamaniem grozi nawet 10-letni pobyt w więzieniu. Natomiast o losie 16-latka zdecyduje Sąd Rodzinny. Pieniądze częściowo zostały odzyskane - informuje podkom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet