Poniedziałek, 23 maja 2022

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Patrol

Wielkie poszukiwania mieszkańca Rybnika

12.11.2014 07:53 | 2 komentarze | acz

Policja, straż pożarna i GOPR szukają Mariusza Adamczyka, 24-letniego górnika z kopalni Chwałowice, który zaginął w rejonie Skrzycznego.

Wielkie poszukiwania mieszkańca Rybnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkańca Rybnika od 8 listopada szuka kilkadziesiąt osób. Akcja zaczęła się od momentu, kiedy odnaleziono rzeczy osobiste rybniczanina w Dolinie Zimnika w gminie Lipowa na Żywiecczyźnie. Leśniczy na drodze w kierunku Skrzycznego odnalazł rower, kurtkę, plecak z dokumentami i gitarę. Zaginięcie zgłosił ojciec mężczyzny. Mężczyzny szukają strażacy, GOPR-owcy i policjanci z psami.

24-letni Mariusz Adamczyk mieszka na osiedlu Nowiny w Rybniku i jest pracownikiem miejscowej kopalni. W pracy po raz ostatni był 8 listopada. Mężczyzna często robił sobie wycieczki rowerowe. Były to wyjazdy jednodniowe, do 100 km od miejsca zamieszkania. Po ostatniej wyprawie rybniczanin nie powrócił do domu i nie kontaktował się też z rodziną.

Rysopis: wiek z wyglądu około 25 lat, wzrost 186 cm, waga 100 kg, krępa budowa ciała, włosy krótkie proste ciemne, twarz okrągła.

Znaki szczególne: blizna na czubku głowy długości ok.1 cm, zdeformowany paznokieć prawej ręki, blizna na prawej nodze.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionego, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żywcu pod numerem telefonu 33 867 22 55 lub z najbliższą jednostką policji - tel. 997 i 112. Informacje można również przekazywać policjantom wydziału kryminalnego rybnickiej komendy - tel. 32 42 95 388.

(acz)

Miejsce wydarzenia: