środa, 27 października 2021

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Ważna informacja dla osób podróżujących koleją na linii Żory - Rybnik

04.01.2019 20:10 | 0 komentarzy | ż

PKP PLK zapowiadają zmiany w komunikacji na linii Żory - Rybnik spowodowane wymianą sieci trakcyjnej.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na odcinku Żory - Rybnik w dniach 7 i 8 stycznia oraz 16, 21 i 22 lutego będzie zastępcza komunikacja autobusowa. W tym czasie prace obejmą wymianę sieci trakcyjnej oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Ze względu na bezpieczeństwo i zakres robót niezbędne są czasowe zmiany w komunikacji.

Informacje na temat zastępczej komunikacji autobusowej umieszczone są na plakatowych rozkładach jazdy na stacjach i przystankach osobowych oraz będą podawane przez zapowiedzi megafonowe, a w pociągach przez drużyny konduktorskie.

Na odcinku Chybie – Żory – Rybnik – Nędza/Turze realizowany jest ważny dla Śląska projekt PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., który usprawni ruch kolejowy. Prace zwiększą przepustowość na liniach kolejowych Rybnickiego Okręgu Węglowego, ważnego fragmentu południowej obwodnicy Katowickiego Węzła Kolejowego. Obecne prace są związane z wymianą torów, sieci trakcyjnej, urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz budową nowych peronów i remontem obiektów inżynieryjnych. Zakończenie prac zaplanowano w drugiej połowie 2019 roku.

źródło: PKP PLK, oprac. ż