Sobota, 23 listopada 2024
imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa
RSS
24 listopada w Lubomi odbędzie się referendum dotyczące planowanych zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. 13 listopada w restauracji Słoneczna w Syryni odbyła się konferencja z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości,...
Rada gminy przyjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenia referendum lokalnego, które odbędzie się na wniosek mieszkańców gminy protestujących przeciwko zmianom w miejscowym planie zagospodarowania.
Przed laty stoczyli ciężką bitwę o swoją miejscowość. Nie zawsze mogli wówczas liczyć na zrozumienie. A i później bywało, że dezawuowano ich osiągnięcie. Dziś, kilkanaście dni po powodzi, która zalała znaczne połacie Dolnego Śląska...
Urząd gminy w Lubomi poinformował o zmianach w programie dożynek gminnych, które odbędą się 15 września.
W Lubomi planuje się dokonać zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, które pozwolą na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych na prywatnych działkach. Budzi to sprzeciw części mieszkańców, którzy zorganizowali protest. Do...
6 czerwca strażacy z OSP Lubomia świętowali jubileusz 120-lecia istnienia jednostki. Impreza była połączona z oficjalnym otwarciem remizy po rozbudowie i modernizacji.
W sobotę, 22 czerwca część mieszkańców Lubomi spotkała się na Kopcu w Syryni, aby wziąć udział w nagraniu teledysku. Pomysłodawcą utworu jest lokalny artysta - Dawid Halszka.
Daniel Świerczek i Marek Szebesta z Koła Pszczelarzy w Rogowie odwiedzili szkoły i przedszkola w gminie Lubomia, aby opowiedzieć dzieciom o pszczołach.
W Domu Kultury w Nieboczowach uhonorowano firmy statuetkami Lidera Przedsiębiorczości 2023. Galę tradycyjnie zorganizował Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim pod patronatem Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu...
Z Czesławem Burkiem - wójtem Lubomi rozmawiamy o historii, metodach pracy i funkcjonowaniu gminy. Podejmujemy też temat odzyskania 4 milionów złotych z WFOŚiGW.
W niedzielę (4.02) druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieboczowach spotkali się na zebraniu sprawozdawczym.
W Wiejskim Domu Kultury w Nieboczowach odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana przez radę rodziców przedszkola.
14 stycznia w Wiejskim Domu Kultury w Nieboczowach został zorganizowany bal przebierańców. Jak zwykle nie brakowało dobrej zabawy.
Obchodów barbórkowych nie zabrakło także w Nieboczowach.
W Wiejskim Domu Kultury w Grabówce odbyło się tradycyjne spotkanie ligocików czyli mieszkańców nieistniejącej już wsi Ligota Tworkowska, która została wysiedlona w związku z budową zbiornika Racibórz Dolny.
Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Rydułtowach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Syryni zapraszają na kolejna akcję oddawania krwi, która odbędzie się w najbliższą niedzielę.
Tradycyjnie w Przedszkolu im. Elżbiety Sojki hucznie obchodzono Barbórkę. Wszystkie grupy przedszkolne przygotowały uroczystą akademię na cześć górników.
Komputery w sali gier w Wiejskim Domu Kultury w Nieboczowach nie były zepsute. Nie działały, ponieważ zostały skradzione elementy ich wyposażenia.
W Wiejskim Domu Kultury odbył się koncert, podczas którego wystąpiły chóry Echo i Lutnia oraz zespół Syryniczki i MIX Orchestra Gminy Lubomia wraz z solistami: Nadią Bober i Michałem Borkowskim. Spotkanie było częścią projektu muzycznego realizowanego przez gminę Lubomia.
Podczas sesji rady gminy, która odbyła się w czwartek 5 października, wójt Czesław Burek złożył podziękowania parlamentarzystom.
30 września w Nieboczowach mieszkańcy spotkali się, by wspólnie upamiętnić wydarzenia związane z przeniesieniem i odbudową wsi.
W okresie wakacyjnym w lubomskiej bibliotece wiele się działo. Jesień również będzie ciekawa.
W Nieboczowach odbyły się uroczystości jubileuszowe związane z 65-leciem działalności koła gospodyń wiejskich. Nie zabrakło podziękowań i życzeń.
Smutne wieści przekazał urząd gminy w Lubomi. Zmarł radny Wacław Błaszczok, radny gminy i członek OSP Nieboczowy.
Spotkanie zostało zorganizowane przez wiceministra Pawła Jabłońskiego i senator Ewę Gawędę i dotyczyło ziół i ziołolecznictwa. Gościem specjalnym była wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka. Wykłady przedstawili naukowcy z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich Państwowego Instytutu Badawczego.
O bieganiu, przyjaźni, pasji i wspólnym spędzaniu wolnego czasu, rozmawiamy z Aleksandrą Maroszek i Aleksandrą Daiczmanek. Obie panie od ośmiu lat regularnie dbają o aktywność fizyczną. Często można je spotkać w Zawadzie, Nieboczowach, Syryni i okolicznych miejscowościach.
W środę zmarł proboszcz parafii pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła w sołectwie Bzie. Ksiądz Janusz Rudzki miał 62 lata.
Najnowsze komentarze