Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Kanalizacja przez środek drogi

09.04.2021 18:30 | 0 komentarzy | mad

Na terenie Łęgu i Zawady Książęcej (gm. Nędza) prowadzone są działania mające na celu wybudowanie kanalizacji sanitarnej.

Kanalizacja przez środek drogi
Wójt Nędzy Anna Iskała.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na jednej z ostatnich sesji rady gminy wójt Nędzy Anna Iskała w swoim comiesięcznym sprawozdaniu z działalności międzysesyjnej, mówiła o spotkaniu dotyczącym budowy kanalizacji w dwóch pozostałych sołectwach trójwsi: Łęgu i Zawadzie Książęcej. To początkowy etap, bo na razie mowa o wykonaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej, którą za 355 440 zł (brutto) wykonuje firma wyłoniona w przetargu – Usługi Projektowe i Realizacja Inwestycji z Wodzisławia Śląskiego.

Jak mówiła wójt Iskała, na pierwszym spotkaniu w sprawie szczegółowych uzgodnień dotyczących przebiegu kanalizacji głównie rozmawiano o Łęgu. – Rozmawialiśmy o przejściu kanalizacji w tych momentach, gdzie jest bardzo zwarta zabudowa, są wąskie drogi. Tam będziemy stawiali, aby jednak to przechodziło przez środek drogi. To nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie, ale innego nie ma – powiedziała pani wójt. I jak dodała, na spotkaniu ustalono również sprawy związane z podłączeniem Łęgu i Zawady Książęcej z oczyszczalnią w Ciechowicach. – Ponieważ te dwa sołectwa będą podłączone z oczyszczalnią poprzez przepompownię, która jest na początku ul. Odrzańskiej – wyjaśniła.

Mieszkańcy Łęgu i Zawady Książęcej mogą się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości odwiedzą ich przedstawiciele firmy, rozmawiając o przyłączach do kanalizacji. O ile takiego spotkania już nie odbyli.

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.