Czwartek, 18 kwietnia 2024

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

17.05.2022 21:57 | 9 komentarzy | AgaKa

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego do damskiej toalety zawsze jest kolejka, a do męskiej nie? Dlaczego kobiety czasem stojąc w kolejce burkną pod nosem „olać to” i wchodzą do męskiej? Pozwólcie, że wyjaśnię wam to ciekawe zjawisko.

Dlaczego do damskiej toalety zawsze jest kolejka?
Po lewej - drzwi do męskiej toalety, po prawej - do damskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Będąc ostatnio na dużej, plenerowej, miejskiej imprezie, najzwyczajniej w świecie musiałam skorzystać z toalety. W tym celu udałam się do znajomej mi knajpki zlokalizowanej w pobliżu Rynku. Nie było dla mnie żadnym zaskoczeniem to, że do damskiej była – a jakże – kolejka. Byłam jedną z tych, które rzuciły pod nosem „olać to” i weszłam do męskiej, w której aktualnie nie było nikogo.

W męskiej toalecie dostępne były tzw. dwa „oczka” czyli pisuar oraz osobna kabina z kibelkiem. Jednocześnie z WC mogło bez problemu korzystać dwóch panów. Wychodząc z łazienki zerknęłam na drzwi. Na WC męskim widniała postać mężczyzny, z kolei na WC damskim… kobieta, przewijak dla dzieci i toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. W toalecie znajdowało się tylko jedno „oczko” czyli kibelek, więc jednocześnie w łazience dla kobiet (będącą jednocześnie łazienką wielofunkcyjną) mogła się załatwiać tylko jedna osoba.

Skoro mężczyźni w swojej toalecie mają dwa dostępne „oczka” to w toalecie damskiej powinno być tak samo. Niestety tak NIE JEST. Sytuację pogarsza fakt, że z damskich toalet robi się zazwyczaj również te z przewijakiem i dla osób z niepełnosprawnościami. No i co? Nadal dziwią was te kolejki pod damskim WC?

Agnieszka Kaźmierczak