Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Sesja ciążowa jako pamiatka

15.04.2021 11:15 | 2 komentarze | (s)

Ciąża to dla wielu kobiet jeden z najpiękniejszych okresów w życiu, który warto w jakiś sposób upamiętnić. Świetną pamiątką z tego czasu może być profesjonalna sesja zdjęciowa, dzięki której przyszła mama przez lata będzie mogła wspominać jeden z najcudowniejszych etapów w swoim życiu.

Sesja ciążowa jako pamiatka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy warto zdecydować się na ciążową sesję?

Ciążowa sesja to bardzo dobry pomysł na to, aby zachować w pamięci jeden z najważniejszych okresów w życiu każdej kobiety, który z dnia na dzień zyskuje coraz bardziej na popularności. Fotografie wykonywane podczas takiej sesji są dla przyszłych mam wspaniałą pamiątką, którą mogą ozdobić np. wnętrze swojej sypialni lub też podarować ją najważniejszym członkom swojej rodziny. Czy warto zatem zdecydować się na wykonanie takiej sesji? Oczywiście, że tak! Nie ma bowiem lepszej pamiątki z okresu ciąży niż profesjonalnie wykonana sesja zdjęciowa uwydatniająca rosnący brzuszek przyszłej mamy.

Co założyć na ciążową sesję?

Wybór odpowiedniego stroju na sesję powinien być uzależniony przede wszystkim od indywidualnych upodobań ciężarnej mamy. Najważniejsze jest przecież to, aby czuła się komfortowo przed obiektywem, dzięki czemu efekt całej sesji z pewnością będzie zadowalający. Jeśli przyszła mama otwarta jest na różne propozycje i sama nie wie, na co się zdecydować, to może bez problemu poprosić o radę fotografa, przeglądając np. zdjęcia z poprzednio wykonanych sesji. Wiele pań decyduje się na wykonanie zdjęć w samej bieliźnie, jednak dosyć dużą popularnością cieszą się również sesje w przepięknych, ciążowych sukniach opinających brzuszek, o czym można przekonać się, odwiedzając stronę ewelinabaranska.pl.

Sesja w studiu a może w plenerze?

Choć sesje studyjne stwarzają atmosferę intymności i stawiają ciężarną kobietę na pierwszym planie, co można zobaczyć na stronie ewelinabaranska.pl, to jednak wiele pań decyduje się na wykonanie sesji plenerowej, której efekty uzależnione są od panującej aktualnie pory roku. Najlepszym okresem na wykonanie takiej sesji jest koniec 7 miesiąca i początek 8 miesiąca ciąży, ponieważ to właśnie wtedy ciążowy brzuszek jest najładniej zaokrąglony. A jak to ma się do pory roku i scenerii? Przyszła mama już na początku ciąży może dokładnie określić moment, w którym będzie mogła zdecydować się na wykonanie sesji. Jeśli wypadnie ona jesienią, to warto przeprowadzić ją w parku lub w lesie, ponieważ właśnie wtedy liście nabierają pięknych barw, stwarzając tym samym niesamowitą atmosferę. Taka sceneria idealnie sprawdza się również zimą, gdy gałęzie drzew pokrywają się płatkami śniegu. Z kolei wiosną lub latem sesję ciążową można przeprowadzić np. w ogrodzie na tle rozkwitających i mieniących się kolorami tęczy kwiatów.

Ciekawe dodatki podkreślające charakter sesji

Aby ciążowe fotografie stały się wyjątkowe, warto zadbać o pewne detale, przynosząc ze sobą na sesję akcesoria, które jednoznacznie będą wskazywały na jej charakter. Chodzi tutaj przede wszystkim o pierwsze ubranka noworodka, buciki, smoczek, zdjęcia z przeprowadzonego USG, czy też gadżet, na którym będzie znajdowało się imię maluszka.

Materiał zewnętrzny