Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

System kominowy dopasowany do twoich potrzeb!

18.04.2019 21:12 | 0 komentarzy | (s)

Systemy kominowe są bardzo ważnym elementem, który trzeba wybrać podczas budowy domu. Wpływają one na bezpieczeństwo oraz odpowiednie rozprowadzanie ciepła po budynku. Należy pamiętać, aby dobrać adekwatny system do kominka oraz rodzaju paliwa. Kiedy już wszystko zostanie sprawdzone, konieczne jest kupno produktu odpowiadającego projektowi oraz zapotrzebowaniu – od liczby kanałów wentylacyjnych, po rodzaj rur.

System kominowy dopasowany do twoich potrzeb!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uniwersalny czy turbo – jaki system kominowy wybrać?

Nowoczesne systemy kominowe to tak naprawdę modułowy produkt, który można złożyć dokładnie tak, jak chcemy i potrzebujemy – otrzymując przy tym gwarancję idealnego dopasowania wszystkich części – od rur, przez kształtki, po wentylację. Inną cechą, która wpływa na popularność tego typu rozwiązań, jest mniej zajmowanej przestrzeni w projekcie, bardzo duża trwałość oraz dowolność wykończenia.

Najpierw jednak trzeba wybrać odpowiedni system. Uniwersalny jest przeznaczony do urządzenia grzewczego, w którym do palenia używa się paliw suchych, jak i zawilgoconych. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu np. na osuszanie drewna. Komin standardowy przeznaczony jest wyłącznie do paliw suchych.

Rozróżniamy także systemy gaz turbo z rurami stalowymi oraz turbo z rurami ceramicznymi. W pierwszym wypadku podłączamy system do kondensacyjnego pieca gazowego o niedużej mocy; w drugim do pieca kondensacyjnego lub turbo i liczymy na niezawodność oraz trwałość komina.

System kominowy niczym klocki – złóż, jaki potrzebujesz

Niewątpliwą zaletą systemów kominowych jest ich modułowość. Możemy zamówić dokładnie taki komin, jaki chcemy. Wchodząc w kalkulator na naszej stronie internetowej, otrzymujemy możliwość wyboru interesujących nas podzespołów. W tym swoistym konfiguratorze najpierw wybieramy rodzaj komina (np. uniwersalny lub turbo). Następnie rodzaj wentylacji, który potrzebujemy – dymowy lub dymowo-wentylacyjny (w tym wypadku można wybrać liczbę kanałów wentylacyjnych). W następnym kroku decydujemy o średnicy komina oraz jego wysokości, a także możemy dobrać elementy dodatkowe jak daszek stożka, stożek z kołnierzem czy wymianę trójnika.

W trzech prostych ruchach otrzymujemy odpowiadający naszym potrzebom system kominowy wraz z wyceną. Jest to najprostszy sposób na dobranie produktu, jakiego potrzebujemy. Oczywiście w zestawie otrzymujemy także wszystkie dodatki potrzebne podczas montażu: obejmy, pustaki, kit, drzwiczki czy kratkę wentylacyjną. Wszystko to zostanie dostarczone bezpłatnie pod wskazany adres.

Materiał zewnętrzny