Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

OFF Festival 2018 – spotykamy się w Katowicach

04.08.2018 13:14 | 0 komentarzy | kanio

W piątek, w Katowicach ruszyła alternatywna maszyna – każdego roku OFF Festival przyciąga do Stolicy Górnego Śląska międzynarodową publiczność. Tysiące fanów pojawiają się tutaj by odkrywać polskie i zagraniczne alternatywne brzemienia ale i posłuchać największych gwiazd muzyki.

OFF Festival 2018 – spotykamy się w Katowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez trzy festiwalowe dni można spędzić czas w niezwykłym, przyjaznym otoczeniu – otoczeniu ludzi, którzy w piątkowe popołudnie zrzucają krawaty i rzucają się w nieznany wir muzyki alternatywnej. Każdy otwarty umysł znajdzie tutaj coś dla siebie i wyjedzie z nowym muzycznym odkryciem.

Kiedy wędrujemy pomiędzy scenami zdajemy sobie sprawę jak ogromną różnorodność serwują nam organizatorzy OFF Festivalu, w jednej chwili z magicznego koncertu gospel w wykonaniu The Como Mamas przenosimy się w świat singer-songwritera Petera J.Birch’a by w końcu wylądować w hardcorowym klimacie serwowanym nam przez kalifornijską Oxbow.

Pierwszy dzień należał między innymi do legendy polskiej muzyki – zespół Kult, na Scenie Miasta Muzyki zaprezentował materiał z płyty „Spokojnie”, wydanej 1988 roku. Niewątpliwą gwiazdą wieczoru była natomiast charyzmatyczna M.I.A. Mathangi Maya Arulpragasam – brytyjska wokalistka pokazała swój waleczny charakter – zaserwowała mieszankę hip-hopu, elctro z elementami Word Music i doprowadziła fanów do czerwoności i mimo późnej pory temperatura pod sceną była znacznie wyższa nić podczas letnich upalnych dni.

Nie zważajcie na upały, pakujcie festiwalowy plecak i wpadajcie do Katowic, dzisiaj kolejna dawka muzyki i dobrej zabawy. Organizatorzy zadbali także o nasze żołądki i zapewnili strefę gastronomiczna równie zróżnicowaną jak muzyczny program. Dla urozmaicenia dnia, w przerwach między występami waszych ulubionych artystów możecie także spędzić czas w Kawiarni Literackiej, której kuratorką jest Sylwia Chutnik.

Do zobaczenia na OFF Festivalu ….

Maciej Kanik | nowiny.pl