Niedziela, 22 maja 2022

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Kultura

Dni Miasta i Gminy Kietrz 2017

30.05.2017 13:19 | 1 komentarz | (q)

Od 9 do 11 czerwca będziemy świętować Dni Miasta i Gminy Kietrz. W tym roku wydarzenie odbędzie się na Stadionie Miejskim w Kietrzu przy ulicy Sportowej 1. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, które wypełnią drugi weekend czerwca.

Dni Miasta i Gminy Kietrz 2017
Fot. www.andremusic.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
czerwiec
9 piątek

Dni Miasta i Gminy Kietrz 2017

Start o godz. 17:00, trwa od 09 do 11 czerwca wstęp wolny

Mocna rozgrzewka

Wszystko rozpocznie się jednak już tydzień wcześniej od koncertu ukraińskiego zespołu folklorystycznego „TYSMENYCZANKA” z Tysmenicy. Artyści z zaprzyjaźnionego miasta przedstawią bogaty program taneczno-wokalny. Początek koncertu w sobotę 3 czerwca o godzinie 16:30 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu. Po dawce artystycznych wrażeń organizatorzy zapraszają na oficjalną rozgrzewkę przed tegorocznym świętem naszej Gminy. Na sobotni wieczór zaplanowano Nocny Maraton ZUMBA, który poprowadzą Joanna Dudkiewicz oraz Adrian Ambroziak. Wszystkich, którzy chcą się świetnie bawić, a przy okazji spalić tysiące kalorii zapraszamy już od godziny 20:00 na kompleks boisk sportowych Orlik w Kietrzu.

Lokalni artyści zaprezentują swoją twórczość

Oficjalne rozpoczęcie tegorocznych Dni Miasta i Gminy Kietrz będzie miało miejsce podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej, którą zaplanowano na piątek 9 czerwca w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu. W czasie jej trwania zaprezentuje się Stowarzyszenie na rzecz Edukacji i Kultury z Pilszcza, które wystąpi z przedstawieniem pod tytułem „Więcej niż szkoła”. W tym samym miejscu odbędzie się także wernisaż wystawy kietrzańskich malarzy i fotografików. Wystawione zostaną prace Ewy Alicji Bieniec, Andrzeja Romaniuka, Leszka Glanowskiego, Joanny Olejnik oraz Bogusława Nowaka. Oba te artystyczne wydarzenia wpisują się w scenariusz formuły Dni Miasta i Gminy Kietrz, które skierowane są także na promocję miejscowych talentów. Całość rozpocznie się o godzinie 17:00

Koncertowy początek

Po oficjalnym rozpoczęciu Dni Miasta i Gminy Kietrz 2017, organizatorzy zapraszają na Stadion Miejski w Kietrzu, przy ulicy Sportowej 1. Tam już o godzinie 19:30 odbędzie się pierwszy koncert w ramach tegorocznego święta naszej Gminy. Na dużej scenie zaprezentuje się Łukasz Małkiewicz, czyli MAŁPA. Po nim wystąpią SOBOTA, a wraz z nim RENA (godzina 21:00). Na koniec pierwszego dnia organizatorzy zaplanowali III Kietrzańską Noc Klubową, której gwiazdą będzie duet DJ`ów znanych m.in. z Sunrise Festival: DIABLLO & EMDI. Start zabawy o 23:00 i przewidziany jest do 04:00.

Sportowa sobota

Po koncertowym piątku, sobota rozpocznie się na sportowo. To za sprawą XI Półmaratonu, który już na stale wpisał się w krajobraz corocznych wydarzeń. Początek biegu o godzinie 10:00, a start i meta rywalizacji ulokowane będą na Stadionie Miejskim w Kietrzu. W tym dniu każdy będzie mógł spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji, bowiem od godziny 14:00 zaplanowano X Jubileuszowy bieg dla dzieci. Najmłodsi pobiegną na kilku dystansach, a dla wszystkich przewidziano atrakcyjne nagrody. Po biegu dla dzieci rozpoczną się III MISTRZOSTWA POLSKI STRONGMAN w kategoriach do 90 i 105 kilogramów. Trzecia edycja zawodów zapowiada się niezwykle emocjonująco i ciekawie. Najsilniejszym ludziom w Polsce będzie można kibicować już od godziny 16:00.

Gdy sportowe emocje opadną, na scenę wyjdzie Marcin Kamil Gutkowski, czyli KALI. Początek jego występu o godzinie 19:30. Po nim wystąpią energetyczne dziewczyny z zespołu MARAQUJA, które przygotują wszystkich na koncert gwiazdy wieczoru. Ta wystąpi w ramach III Kietrzańskiej Nocy Disco Polo, a będzie nią zespół ANDRE, który swój występ rozpocznie o godzinie 22:30. Na koniec dnia zabawę taneczną poprowadzi DJ Arkadiusz Paszenda. Zabawa potrwa do 03:00.

Gwiazdorska niedziela

W niedzielę świętowanie rozpoczniemy od uroczystej Mszy świętej w intencji Mieszkańców naszej Gminy, która odbędzie się o godzinie 9:30 w kościele pw. św. Tomasza Apostoła w Kietrzu. Od godziny 14:00 na Stadionie Miejskim w Kietrzu rozpocznie się I edycja Kietrzańskiego MAM TALENT. Przed specjalnie powołanym jury, wystąpią wszyscy chętni Mieszkańcy Gminy Kietrz, którzy zaprezentują swoje umiejętności wokalne, taneczne, akrobatyczne czy gawędziarskie. O godzinie 15:00 na dużej scenie zaprezentują się dzieci z ZUMBA KIDS SHOW. Na godzinę 17:00 zaplanowano koncert największej gwiazdy tegorocznych Dni Miasta i Gminy Kietrz, czyli zespołu DE MONO. Po nim wystąpi zespół 47 HORSES (godzina 18:45), Dominika Sozańska (godzina 19:30) oraz Biesiada Śląska B.A.R (godzina 20:00). Wieczorem organizatorzy zapraszają na koncert LANBERRY, która swój występ rozpocznie o godzinie 21:00 Na koniec tegorocznych obchodów święta naszej Gminy, wystąpi lokalny zespół STARS OF THE FENIX, który zagwarantuje szampańską zabawę na podsumowanie imprezy.

Na Stadionie Miejskim w Kietrzu organizatorzy przewidzieli także bogatą ofertę gastronomiczną oraz wesołe miasteczko. Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku https://www.facebook.com/events/1415934358427452