Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Wybory uzupełniające w Kuźni Raciborskiej po raz trzeci przesunięte w czasie

05.04.2021 08:50 | 0 komentarzy | mad

Mieszkańcy jednego z okręgów wyborczych w Kuźni Raciborskiej nie pójdą jednak do urn w najbliższą niedzielę (tj. 11 kwietnia). Wojewoda Jarosław Wieczorek przesunął termin wyborów na pierwszą połowę maja.

Wybory uzupełniające w Kuźni Raciborskiej po raz trzeci przesunięte w czasie
Zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uzupełnienie mandatu, po tym, jak złożył go wieloletni radny, a zarazem ówczesny przewodniczący rady miejskiej Radosław Kasprzyk jest o wiele bardziej skomplikowane, niż początkowo mogło się wydawać. Wojewoda Jarosław Wieczorek po raz trzeci postanowił o przesunięciu głosowania. Powodem są rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego. Aktualnym terminem wyborów jest niedziela 9 maja.

Przypominamy, o mandat radnego w okręgu nr 2, który obejmuje ulice: Generała Bema i Roberta Lewandowskiego (od 4A do końca numery parzyste) ubiegają się: Mateusz Kot (KWW KM - lista nr 1) oraz Adam Skórka (KWW Adama Skórki - lista nr 2). Miejsce do obsadzenia jest po tym, jak z dotychczas pełnionej funkcji zrezygnował Radosław Kasprzyk - zostając powołany na funkcję prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej.

Czytaj podobne