środa, 19 stycznia 2022

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Kultura

Tu się śpiewa z Perspektywą. Koncert muzyki rozrywkowej w Strzesze [ZDJĘCIA][WIDEO]

24.09.2021 21:20 | 1 komentarz | tom

W piątkowy wieczór do Domu Kultury Strzecha zawitał Zespół Wokalny Perspektywa. Artyści przygotowali szeroki repertuar, można było usłyszeć polskie oraz zagraniczne utwory szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Na scenie młode wokalistki wystąpiły zarówno w zespole jak i w występach solowych. Pieczę nad wydarzeniem sprawowała instruktorka woklana - Joanna Skowyra, a na pianinie akompaniował nasz redakcyjny kolega - Marek Kuder.

Tu się śpiewa z Perspektywą. Koncert muzyki rozrywkowej w Strzesze [ZDJĘCIA][WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wywiad na żywo z Markiem Kuderem oraz wokalistkami tuż przed samym koncertem:

Grupowy występ grupy młodszej Zespółu Wokalnego Perspektywa:

Grupowy występ grupy starszej Zespółu Wokalnego Perspektywa:


Wywiad z Joanną Skowyrą oraz Markiem Kuderem zaangażowanymi w "Perspektywę" można przeczytać w artykule:

Tu się śpiewa z Perspektywą. Rozmowa z Joanną Skowyrą i Markiem Kuderem


Relacja RCK: W miniony piątek 24 września zebrana publiczność w DK Strzecha miała przyjemność posłuchać koncertu młodych wykonawców z Perspektywa Zespół Wokalny. Prezentowały się zarówno: grupa dziecięca oraz młodzieżowa. Ta ostatnia również w wykonaniach solowych i duetach. Wokalistów przygotowywała instruktorka RCK i prowadząca zespół Joanna Skowyra, a na pianinie towarzyszył im Marek Kuder.

Najmłodsze wokalistki zespołu zaprezentowały nam utwory pochodzące z bajek: Tarzan oraz Toy Story, a wspólnie ze swoją instruktorką wykonały „Baw się w ciuciubabkę” Czesława Niemena.

Występ grupy młodzieżowej rozpoczął się od prezentacji solowych. Swoją autorską piosenkę napisaną w języku angielskim „I keep trying stay alive” wykonała Oliwia Holzenbach, po niej wystąpiła Karolina Kosik w świetnej interpretacji utworu A. Osieckiej „Nie żałuję”. Brawurowo iście aktorskie wykonanie utworu "Rebeka" zaserwowała nam Wiktoria Śmietana. Następnie prezentowały się: Justyna Chory we wspaniale wykonanym utworze „Kalinowym mostem chodziłam” A. Zaryan oraz Julia Mielinik dostarczając nam pozytywnej energii i radości utworem „Overjoyed” S. Wondera. Dziewczęta wcieliły się również świetnie w duet B. Straisand i C. Dion pięknie wykonując utwór „Tell him”.

I nastał czas na występy grupowe. Dziewczęta zaprezentowały się w m.in. takich utworach jak „This is me” z musicalu „The Greatest Showman”, „O niebo lepiej” M. Szcześniaka, "Strangers like me" P. Collinsa oraz „Man in the mirror” M. Jacksona, który jak podkreśliła prowadząca grupę J. Skowyra przygotowywały najbardziej intensywnie.

Występy wszystkich wokalistek tak się podobały, że konieczny był bis. Nic dziwnego, gdyż hasłem przewodnim koncertu było „Tu się śpiewa z Perspektywą”, a jak było słychać i widać, perspektywy są naprawdę szerokie, zwłaszcza jak się ma tak uzdolnione dzieci i młodzież i tak wspaniałych instruktorów oraz akompaniatorów.

Na koniec dyrektor RCK Joanna Maksym-Benczew wręczyła kwiaty założycielce zespołu i prowadzącej go przez dziesięć lat Alicji Ploch-Burdzie. Jak podkreśliła obecna instruktorka, to jak dzisiaj dziewczyny śpiewają, to w dużej mierze zasługa Alicji.

Zatem był to wieczór pełen fantastycznie wykonanych utworów i pięknych emocji. Oby takich jak najwięcej.


UWAGA NABÓR!

Kochasz śpiewać i chcesz rozwijać swój głos?

Zapraszamy na nabór z przesłuchaniem do zespołu

Raciborskie Centrum Kultury

Perspektywa KIDS (dzieci 7–12 lat) – 27 września godz. 16.00

Perspektywa YOUNG (od 12 lat) – 27 września godz. 17.00

Prosimy przygotować jeden utwór do zaprezentowania.

Dołącz do nas. Tu się śpiewa z Perspektywą!