Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Kultura

Premiera "Pieśni" ks. dr Wiesława Hudka za nami

15.12.2019 16:35 | 0 komentarzy | art

O radości, świętości i przyjaźni w odniesieniu do adwentowego oczekiwania opowiadał ks. dr Wiesław Hudek podczas spotkania, na którym odbyła się premiera jego najnowszego tomiku poezji „Pieśni”. Tomiku wyjątkowego, bo zawierającego nie tylko wiersze, ale również pieśni. Wydanego w roku dla ich autora wyjątkowym, w którym świętuje on 50. urodziny oraz 25-lecie kapłaństwa. Zadedykowanego braciom z rocznika święceń kapłańskich. 

Premiera "Pieśni" ks. dr Wiesława Hudka za nami
Ks. dr Wiesław Hudek, kapłan, muzykolog, poeta, człowiek wielu talentów, jak określił go ks. bp Adam Wodarczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"(...) Najnowsza książka ks. Wiesława to pieśń pochwalna nad pięknem świata, który jest znakiem wielkości jego Stwórcy (...) Ks. Hudek prowadzi nas do kontemplacji Boga przychodzącego do swego ludu w liturgii" - napisał we wstępie do "Pieśni" bp Adam Wodarczyk.

W spotkaniu, które odbyło się 14 grudnia w sali domu parafialnego Ecce Homo parafii św. Brata Alberta w Żorach-Kleszczówce, uczestniczyli nie tylko parafianie. Obecnie byli również przyjaciele i znajomi ks. Hudka z parafii, w których posługiwał wcześniej, a także z jego rodzimej parafii pw. św. Jana Nepomucena w Krostoszowicach i parafii pw. Michała Archanioła w Skrzyszowie.

Adwentową rozmowę z ks. Hudkiem przeprowadził jego uczeń ks. Tomasz Stolarski. Ucztą dla ucha były pieśni w wykonaniu  spotkaniu Gliwicki Zespół Chorałowy, pod dyrekcją ks. Adama Kozaka.

Adwentowe rozważania ks. Wiesława Hudka już w najbliższym wydaniu Nowin Wodzisławskich 17 grudnia 2019 r.