Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Kultura

Almanach Prowincjonalny z Krzysztofem Lisowskim i... katedrą Notre-Dame

19.04.2019 16:51 | 0 komentarzy | rck

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na 29 wieczór promocyjny Almanachu Prowincjonalnego, który odbędzie się 11 maja o godz. 18.00 w sali kameralnej RCK RDK.

Almanach Prowincjonalny z Krzysztofem Lisowskim i... katedrą Notre-Dame
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
maj
11 sobota

Promocja Almanachu Prowincjonalnego z Krzysztofem Lisowskim

Start 11.05.2019 o godz. 18:00 wstęp wolny

Wieczór promocyjny ALMANACHU PROWINCJONALNEGO to tradycyjne spotkanie ludzi zainteresowanych literaturą, fotografią i podróżami przy okazji wydania kolejnego numeru raciborskiego półrocznika, tym razem dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W czasopiśmie opublikowano teksty autorów z Raciborza oraz innych miast a także z Czech. Gościem specjalnym wieczoru będzie wybitny poeta i publicysta z Krakowa, Krzysztof Lisowski, który zaprezentuje swój najnowszy tom poezji. Spotkanie wzbogaci muzyką raciborskie PIEC DUO.

Piec Duo - małżeństwo muzyków, Pawła i Patrycji Pieców. Paweł - zawodowy saksofonista, pedagog i twórca muzyki. Patrycja - gitarzystka z zamiłowania. Ich drogi splotły się w pochodzącym z Raciborza zespole Piąty Wyraz. Obecnie angażują się w różne projekty muzyczne, a ich małżeński zespół Piec Duo łączy w sobie muzykę, którą kochają najbardziej. W repertuarze zespołu znajdują się więc standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej, a także utwory poezji śpiewanej w wersji instrumentalnej oraz własne kompozycje.

Wstęp wolny.

źródło: RCK