Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Kultura

Twórczość Wandy Chotomskiej inspiracją konkursu plastycznego

31.01.2019 06:30 | 0 komentarzy | d

„Lody na patyku”, „Placek”, „Gdyby tygrysy jadły irysy” czy „Kurcze blade”. Wiersze Wandy Chotomskiej bawią pokolenia. W 90. rocznicę urodzin pisarki, raciborska biblioteka zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym. Rozstrzygnięcie 27 marca.

Twórczość Wandy Chotomskiej inspiracją konkursu plastycznego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wanda Chotomska - poetka, pisarka, autorka ponad dwustu książek i tysięcy wierszy dla dzieci. Twórczyni piosenek, słuchowisk radiowych oraz kultowej dobranocki PRL-u "Jacek i Agatka". Mistrzyni rymu, rytmu i zabawy słowem. Dama Orderu Uśmiechu. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pani od Wierszyków, czyli Wanda Chotomska dzieciom”.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki tematycznie związanej z bohaterami książek Wandy Chotomskiej. Prace przyjmowane są do 18 marca w oddziałach i filiach raciborskiej biblioteki oraz w bibliotekach powiatu raciborskiego. Finał odbędzie się 27 marca o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz formularze zgłoszenia dostępne na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl.

źródło: MiPBP w Raciborzu.