Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Kultura

Radni domagają się zmian w ośrodku kultury

11.01.2019 11:00 | 2 komentarze | mad

Na grudniowej sesji rady miejskiej w Krzanowicach mówiono o Miejskim Ośrodku Kultury. Radni narzekali na wygląd oraz wyposażenie sali widowiskowej.

Radni domagają się zmian w ośrodku kultury
Tak prezentuje się sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach. Zdjęcie wykonano podczas podsumowania projektu "Spójrzmy na siebie inaczej".
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Problem poruszyła Joanna Stroka, która pytała o stoły. Mówiła, że te nie są w najlepszym stanie. Zauważała, że są o różnej wysokości, co jest sporym problemem przy organizacji imprez, szczególnie kiedy zachodzi potrzeba ich łączenia. Pytała obecnego na posiedzeniu dyrektora ośrodka Mariana Wasiczka, kto jest odpowiedzialny za zakup nowych stołów. Poruszyła też problem niestabilnego napięcia na scenie, mówiła, że przez to niedawno zepsuł się jeden z głośników grającej tam orkiestry.

Marian Wasiczek poinformował, że zna problem i sprawa z napięciem została już zażegnana. Odniósł się też do stołów, mówił, że ośrodek systematycznie wymienia sprzęt. Najczęściej wymieniane są płyty poszczególnych stołów, a podstawa zostaje taka sama. – Z czasem każdy sprzęt się zużywa i w ten sposób rozwiązujemy tę sytuację – komentował. Poinformował również, że kilka lat temu udało się wymienić krzesła na sali widowiskowej, a tych nie jest mało, bo 160. – Sukcesywnie wymieniamy sprzęt – podkreślał. Do dyskusji dołączył również radny Piotr Nachlik, który zauważał, że organizacje płacą za wynajem i też żądają jakości. – Myślę, że w ramach tych pieniędzy można było wziąć to pod uwagę – argumentował.

O zmiany pytała też Ewelina Daniszewska. – Czy planuje pan coś unowocześnić, rozjaśnić – wypytywała dyrektora Wasiczka. Ten zauważał, że takie zmiany mogą być czynione, potrzebne są jednak na to pieniądze. M. Wasiczek mówił, że ośrodek może przygotować wycenę zmian i jeśli znajdą się pieniądze, to można je wprowadzać. Radna Daniszewska mówiła też o dekorowaniu sali na konkretne imprezy, m.in. na andrzejki czy sylwester. – Skoro już płacimy za salę, to niech jest udekorowana – mówiła na grudniowej sesji. – Jeżeli ktoś wynajmuje salę, to niech sobie już ją postroi – odpowiadał na zapytanie radnej burmistrz Andrzej Strzedulla.

Na koniec radny Piotr Nachlik zaproponował, aby ośrodek przygotował zakres potrzebnych prac remontowych. – Potrzeby są ogromne, a środki na tego typu prace mamy ograniczone. Robimy na tyle ile nas stać, systemem gospodarczym – zakończył dyskusję dyrektor Wasiczek.

(mad)

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Ewelina Daniszewska

Ewelina Daniszewska

Radna gminy Krzanowice

Joanna Stroka

Joanna Stroka

Radna gminy Krzanowice

Marian Wasiczek

Marian Wasiczek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach

Piotr Nachlik

Piotr Nachlik

Radny gminy Krzanowice