Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Kultura

100 patriotów, czyli wystawa fotografii Pawła Okulowskiego [ZAPOWIEDŹ]

04.01.2019 09:57 | 0 komentarzy | d

Wernisaż odbędzie się we wtorek 15 stycznia w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Początek o godz. 17.00, wstęp wolny.

100 patriotów, czyli wystawa fotografii Pawła Okulowskiego [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
styczeń
15 wtorek

100 patriotów, czyli wystawa fotografii Pawła Okulowskiego

Start 15.01.2019 o godz. 17:00 wstęp wolny

- Wystawa jest pokłosiem projektu realizowanego przez fotografa przy wsparciu Anny Jegerskiej-Michalskiej. To pierwsze wydarzenie, jakie organizujemy w ramach obchodów 10-lecia Agencji na Zamku Piastowskim w Raciborzu - przekazuje dyrektor Mariola Jakacka.

Autor wystawy sportretował współczesnych mieszkańców powiatu raciborskiego.

- Muniek Staszczyk śpiewał, że „Ojczyznę kochać trzeba i szanować. Nie deptać flagi i nie pluć na godło”. Czy właśnie na miłości i szacunku polega patriotyzm? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwałem portretując i rozmawiając z ponad setką osób. Byli wśród nich bliscy, przyjaciele, znajomi oraz zupełnie obcy mi ludzie. Z twarzy każdego z nich można było odczytać niepowtarzalną historię. Usta każdego z nich miały do zaoferowania zupełnie inną opowieść. Tak właśnie powstał cykl „100 patriotów”. To opowieść o ludziach, którzy nie mówią wzniośle. To opowieść o nas zwykłych, o tych, którzy nade wszystko postanowili zostać - na dobre i na złe - by mieszkać w Polsce, by mieszkać tu... - opowiada Paweł Okulowski, autor wystawy, a zarazem redaktor naczelny portalu Nowiny.pl.