Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Kultura

Plusy i minusy. Elżbieta Biskup o wielkich planach na 2019 rok

26.12.2018 18:30 | 0 komentarzy | żet

Elżbieta Biskup specjalnie dla Nowin opowiada o wspaniałych koncertach, irytującym braku czasu, starcie w wyborach samorządowych oraz planach na nowy rok.

Plusy i minusy. Elżbieta Biskup o wielkich planach na 2019 rok
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plusy: Był to czas dla mnie szczególny, ponieważ udało się - we współpracy z mężem i córką - zdynamizować działalność Studia Muzyki, Piosenki i Teatru ARS w Pietraszynie. Pracuję tam z cudownie uzdolnionymi dziećmi, a mąż prowadzi dwie grupy teatralne - IRREALIS i HIPNOTYCZNI. Ważnym efektem mych działań była organizacja i przeprowadzenie, przy wielkim wsparciu Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu, Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej z okazji 100-lecia polskiej niepodległości.

Zwieńczeniem udanego roku był występ zespołu MIRAŻ z MDK Racibórz w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Uważam, że to sukces spektakularny. Występ na tak wspaniałej scenie to dobre wejście w jubileusz 25-lecia MIRAŻU.

Minusy: Powtarzam co roku, że największym minusem jest irytujący brak czasu na realizację wszystkich planów. Uważam niezmiennie, że można być jeszcze aktywniejszym, chociaż wielu mówi na to: "Po co ci to wszystko?". Dla wewnętrznej potrzeby zmian w mieście i powiecie, zaangażowałam się w wybory samorządowe. Ktoś powie, że nie osiągnęłam celu, ale ja jestem zadowolona, bo jednak coś się w Raciborzu zmieniło.

Oczekiwania na nowy rok: Plany mam ogromne, jednym z nich jest godna oprawa jubileuszu 25-lecia działalności mego ukochanego MIRAŻU. Myślimy z mężem o wydaniu płyty z autorskim materiałem kolędowym, sumującym nasze doświadczenie corocznych koncertów. Chcę dalej rozwijać moje Studio ARS i służyć wsparciem tym wszystkim, którym leży na sercu dobro ziemi raciborskiej.Ludzie:

Elżbieta Biskup

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Radna Powiatowa