Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Kultura

Gwiazdka Serc zbliża się śpiewająco

08.12.2018 07:00 | 1 komentarz | ma.w

Osiemnastą edycję będzie można obejrzeć na deskach RCK już w piątek 14 grudnia. Nowiny też tam wystąpią, z nową piosenką autorstwa Katarzyny Gruchot (słowa i muzyka).

Gwiazdka Serc zbliża się śpiewająco
Duetem prowadzących będą Mariusz Kaleta (dyrektor SP 18) i Kamila Besz (Radio Vanessa). Na zdjęciu dopracowują szczegóły konferansjerki z Januszem Szlapańskim.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed rokiem cała sala RCK śpiewała z nami refren, który dodatkowo migaliśmy żeby upowszechnić nasz sceniczny przekaz. W 17. edycji debiutowaliśmy, a w tym roku dostaliśmy od organizatorów kolejną szansę. Na listę występujących nie tak łatwo się dostać. Na nową Gwiazdkę przygotowaliśmy utwór z subtelnym, hiszpańskim akcentem, bo tytuł brzmi w tym właśnie języku: „Una noche dias” (Jeszcze jedna noc). Utwór opowiada o spotkaniu dziennikarki szukającej sensacji z piłkarzem Krystianem z Borucina, któremu marzy się sława Ronaldo i gra dla Realu Madryt. Piosenka już na początku nawiązuje do tegorocznej Gwiazdki, bo zaczyna się od wersu: jest impreza u Konrada (Konrad Migocki to główny organizator koncertu).

Zaśpiewają dziennikarze i pracownicy Nowin Raciborskich: Katarzyna Gruchot, Monika Pilch, Małgorzata Zawadzka i Lucyna Tomaszewska oraz Marek Kuder, Paweł Okulowski, Dawid Machecki i Mariusz Weidner. W minioną sobotę ten skład ćwiczył na scenie w Młodzieżowym Domu Kultury z zespołem Pompa Band, który także wystąpi na 18. Gwiazdce Serc i będzie akompaniował „artystom”.

Wśród lokalnych sław, które pojawią się na scenie, potwierdzili swój udział m.in. wiceprezydent Raciborza Michał Fita, długoletni wiceprezes Rafako Krzysztof Burek czy prezes sądu rejonowego Marzena Korzonek. Szefowa MDK Agnieszka Busuleanu – Jaksik wcieli się w Tinę Turner. Zespół Los Izbos z RIG (w składzie m.in. Aleksandra Dik właścicielka agencji Adventure Media, w przeszłości dziennikarka Nowin) przypomni wielki przebój Oddziału Zamkniętego „Prywatka”. Pojawi się także wesoła ekipa z Eko–Okien, tym razem ze skeczem, w którym wystąpią gwiazdy estrady z przełomu wieków, jak Britney Spears czy Doda.

Bilety (w cenie od 20 zł) na osiemnastą Gwiazdkę można kupić w siedzibie RIG przy ul. Batorego, w kasie RCK przy ul. Chopina, w Piwiarni przy ul. Wojska Polskiego i w Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Kilińskiego.

(m)

Ludzie:

Marzena Korzonek

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza