środa, 4 sierpnia 2021

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Kultura

Slajdowisko pachnące pomarańczami w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA]

21.11.2018 11:39 | 0 komentarzy | d

Hiszpania - kraj słońca, wina, tapas i porywającego flamenco. 14 listopada w bibliotece w Markowicach odbyło się slajdowisko podróżnicze pt. „Hiszpania po przekątnej: Andaluzja-Madryt-Galicja”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborzanka Urszula Pater zabrała czytelników w podróż, podkreślając, że Hiszpania to nie tylko kraj pięknej architektury, ale również obłędnej roślinności i bogactwa zapachów. Pani Urszula z pasją opowiadała o muzeach, parkach, pałacu królewskim Palacio Real czy katedrze La Almudena w Madrycie. Duże wrażenie na uczestnikach zrobiły zdjęcia akweduktu rzymskiego w Segovii czy Plaża Katedr nad Zatoką Biskajską. Uczestnicy zawędrowali do Malagi, A Coruny, Cordoby, Aranjuez, Escorial, Avili, Santiago de Compostela oraz Grenady, bo jak mówi przysłowie hiszpańskie: „Kto nie widział Grenady, ten niczego nie widział”. Oprócz zabytków uczestnicy odwiedzili także sklepy czy targowiska, a nawet mieli okazję skosztować popularnych potraw przyniesionych przez prelegentkę - pysznej szynki Jamón, nugatu migdałowego Turrón de Jijona, ciasteczek Polvorón oraz aromatycznych pomarańczy.

Spotkanie było jednym z działań projektu realizowanego wspólnie z przedszkolem w Markowicach, w ramach którego dzieci i ich rodzice poznają poszczególne kraje europejskie.

źródło: MiPBP w Raciborzu, opr. (d).