Piątek, 21 stycznia 2022

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Kultura

Autor książek dla dzieci gościł w Raciborzu. Mówił o zaletach czytania od najmłodszych lat [ZDJĘCIA]

26.10.2018 16:19 | 0 komentarzy | d

Wojciech Widłak - autor popularnej serii o Panu Kuleczce, długoletni redaktor miesięcznika "Dziecko" odwiedził wczoraj Racibórz. Rano spotkał się z uczniami szkoły w Markowicach, a w południe odwiedził działający w bibliotece na Ostrogu Klub Rodzica.

Autor książek dla dzieci gościł w  Raciborzu. Mówił o zaletach czytania od najmłodszych lat [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W charakterystycznym dla siebie meloniku i w towarzystwie bohaterów swoich książek, Wojciech Widłak oczarował raciborskich czytelników. Zarówno tych małych, jak i dużych. Autor opowiadał, jak powstają jego książki - głównie o tym, skąd czerpie pomysły i jak wygląda jego współpraca ze wspaniałymi ilustratorami, dzięki którym bohaterowie książek ożywają. Pisarz przeczytał także jedno ze swoich opowiadań, a następnie zaprosił do udziału w zabawie – dzieci miały za zadanie poruszać maskotkami w odpowiednim momencie w trakcie lektury, a także opowiedzieć historię o wylosowanym z worka przedmiocie np. o korku czy pionku.

W trakcie spotkania w bibliotece na Ostrogu Wojciech Widłak przypomniał obecnym rodzicom i opiekunom o pozytywnych aspektach czytania już od najmłodszych lat. Wykorzystując obecność dzieci, pokazał jak mali czytelnicy, potrafią żywo reagować na książki, kiedy tylko zostaną one dobrze dobrane np. pod względem wieku i upodobań, ale przede wszystkim odpowiednio zaprezentowane. Ogromną rolę odgrywa to, jak czytana jest lektura i czy posiłkujemy się np. rekwizytami.

Książki Wojciecha Widłaka można wypożyczyć w filiach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

źródło: MiPBP w Raciborzu.