Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Kultura

W świecie rozbójnika Rumcajsa [ZDJĘCIA]

10.10.2018 09:05 | 0 komentarzy | d

8 października odbyło się już drugie działanie w ramach projektu "Zapomniany świat starych bajek" realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Krzanowicach oraz obec Chuchelná.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tym razem dzieci oraz młodzież z gminy Krzanowice i czeskiej Chuchelnej pojechały do Jiczyna - miasta związanego z legendarną postacią rozbójnika Rumcajsa. Poza wizytą w galerii poświęconej nie tylko Rumcajsowi, ale także pozostałym postaciom bajkowym narysowanym przez Radka Pilaře, dzieci odwiedziły chatkę stylizowaną na zakład szewski rozbójnika. Można było obejrzeć narzędzia związane z tym rzemiosłem, zobaczyć galerię zdjęć, a także wyjść na podwórze i wypróbować różnego rodzaju sprzęty.

- W czasie wizyty w chatce dzieci poznały genezę postaci Rumcajsa oraz inspiracje, które wpłynęły na autora i twórcę tejże postaci, to jest Václava Čtvrtka. Korzystając z pięknej, jesiennej aury uczestnicy wycieczki wspięli się także na wieżę, która jest częścią murów obronnych miasta, skąd rozpościerał się przepiękny widok na tzw. Český ráj - przekazuje Marian Wasiczek, dyrektor MOK w Krzanowicach, dodając, że poza projektem uczestnikom udało się także odwiedzić muzeum Škody, które znajduje się w Mladej Boleslavi.

Źródło: MOK Krzanowice, opr. (d).

Ludzie:

Marian Wasiczek

Marian Wasiczek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach