Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Kultura

Święto teatru na jubileusz Tetraedru

14.09.2018 15:31 | 0 komentarzy | d

- W dniach 5 -7 października w Raciborskim Centrum Kultury na miłośników teatru czeka nie lada gratka, z okazji nie tak dawno minionego jubileuszu 25-lecia Teatru TETRAEDR organizujemy I Ogólnopolski Festiwal Teatralny – zapowiada Marta Buczkowska z RCK.

Święto teatru na jubileusz Tetraedru
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gospodynią święta i głównym jubilatem będzie reżyserka i twórczyni teatru, Grażyna Tabor. TETRAEDR od lat należy do ścisłej czołówki teatrów niezależnych w Polsce i wielokrotnie zdobywał laury na festiwalach i przeglądach w całym kraju. - Przyszła pora, aby korzystając z własnego dorobku i kontaktów z offowymi scenami w Polsce zaprezentować to, co najlepsze w polskim teatrze współczesnym. Festiwal będzie także okazją do spotkań uczestników wielu składów raciborskiego teatru – mówi Buczkowska.

Festiwal odbywać się będzie głównie w murach Raciborskiego Centrum Kultury, ale też i w innych przestrzeniach miasta, w tym na raciborskim rynku oraz w kawiarni Tęczowa. Wystąpią m.in.: Teatr Brama z Goleniowa, Teatr Figur z Krakowa, Teatr Zatrzymać Obrotówkę z Krakowa, Teatr Monitoring z Jastrzębia-Zdroju i oczywiście raciborski Tetraedr. - Będziemy oglądać (spektakle i wystawę), bawić się na potańcówce z zespołem Rube Świnie, śpiewać na koncercie stworzonym przez raciborzan, spacerować po miejscach nieoczywistych i tajemniczych oraz wspominać wspólne występy. To będą niezapomniane trzy dni festiwalowe wypełnione wydarzeniami nie tylko teatralnymi, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Inicjatywę oczywiście zamierzamy kontynuować w następnych latach – podkreślają w Raciborskim Centrum Kultury.

źródło: RCK, opr. (d).

Program wydarzenia (kliknij w aktywny link).