Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Kultura

Usłyszeć srebrną Lunę, czyli rzecz o boginiach słowiańskich [WYGRAJ WEJŚCIÓWKĘ]

17.05.2018 13:26 | 2 komentarze | (q)

TEKST AKTUALIZOWANY

Mamy dla naszych czyteników dwie podwójne wejściówki na spektakl o boginiach słowiańskich.

Usłyszeć srebrną Lunę, czyli rzecz o boginiach słowiańskich [WYGRAJ WEJŚCIÓWKĘ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
maj
19 sobota

"Usłyszeć srebrną Lunę..." po raz drugi w Raciborzu

Start 19.05.2018 o godz. 17:00 cena biletu: 10-15

Po bardzo dobrym przyjęciu premiery spektaklu, Raciborskie Centrum Kultury postanowiło wystawić go ponownie. Przypomnijmy, że projekt bogiń słowiańskich, to przedsięwzięcie, w które zaangażowani są instruktorzy RCK oraz artyści nie tylko z Raciborza.

Projekt ten łączy w sobie teatr, taniec, fotografię, sztukę projektowania, muzykę (oryginalnie przygotowaną do spektaklu) a przede wszystkim niesamowitą energię zaangażowanych w niego ludzi. To opowieść, w której słowiańskie boginie stanowią pierwotną naturę każdej kobiety. Poprzez symbolikę z jaką są powiązane, żywioły, atrybuty czy też moce luźno nakreślają kierunek powstania postaci bohaterek wchodzących w role.

Opowieść ta jest emocjonalną podróżą do wnętrza duszy człowieka. Podróżą w świat wyobraźni, w głęboko skrywane instynkty i uczucia budzące się poprzez kolejne postaci opowieści.

W spektaklu pojawiają się m.in. następujące boginie: Białoboga - bogini pramatka, Stryja- bogini wiatru, Wąda-Węda - bogini wody, Łada - bogini łowów, Pogoda - opiekunka ptaków i podróży, Dziewanna - bogini wiosny i miłości, Obiła - bogini zboża, Watra- bogini ognia, Chorsina - bogini myśli i przeczuć.

Pomysłodawczynią projektu jest Ewa Anna Lenard, instruktorka RCK. Spektaklowi towarzyszy wystawa pt. "Słowiańska Lunaria", która prezentuje fantastyczne portrety bogiń stworzone przez fotografkę Monikę Juraszek-Małek w stylizacjach Ewy Anny Lenard.


Wygraj wejściówkę na spektakl Usłyszeć srebrną Lunę, czyli rzecz o boginiach słowiańskich w RCK

Do wygrania dwie podwójne wejściówki na spektakl Usłyszeć srebrną Lunę, czyli rzecz o boginiach słowiańskich 19 maja na godz. 17.00. Wystarczy Polecić ten artykuł na swoim profilu na Facebooku (kliknij TUTAJ lub w obrazek powyżej) oraz w komentarzu podać link do swojego profilu oraz adres e-mail (WAŻNE), abyśmy mogli skontaktować się ze zwycięzcą. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 18 maja, do godz. 23.59. Po zakończeniu konkursu podane w komentarzach profile do FB i adresy e-mail zostaną ukryte.


Rozstrzygnięcie. Wejściówki dostają Edyta Macul i Magdalena Warzecha. Zwycięzcy i organizatorzy zostali powiadomieni.