Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Kultura

Słowiańskie Boginie i Mietek Szcześniak, czyli magiczny wieczór w RCK już w sobotę!

28.02.2018 21:13 | 0 komentarzy | (q)

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Usłyszeć Srebrną Lunę, czyli rzecz o Boginiach Słowiańskich” oraz koncert Mieczysława Szcześniaka, który wykona swoje największe przeboje. Wydarzenie odbędzie się 17 marca o godz. 18.00 w RCK RDK przy ul. Chopina 21. Są jeszcze ostatnie miejsca na to wyjątkowe wydarzenie.

Słowiańskie Boginie i Mietek Szcześniak, czyli magiczny wieczór w RCK już w sobotę!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
marzec
17 sobota

Spektakl "Usłyszeć Srebrną..." i koncert Mieczysława Szcześniaka

Start 17.03.2018 o godz. 18:00 cena biletu: 50/60

"Usłyszeć Srebrną Lunę, czyli rzecz o boginiach słowiańskich" to projekt realizowany przez Raciborskie Centrum Kultury. To opowieść, w której słowiańskie boginie stanowią pierwotną naturę każdej kobiety. Same boginie poprzez symbolikę z jaką są powiązane, żywioły, atrybuty czy też moce luźno nakreślają kierunek powstania postaci bohaterek wchodzących w role. Opowieść ta jest emocjonalną podróżą do wnętrza duszy człowieka. Podróżą w świat wyobraźni, w głęboko skrywane instynkty i uczucia budzące się poprzez kolejne postaci opowieści.

W realizację tego przedsięwzięcia zaangażowani są najlepsi instruktorzy naszego Centrum Kultury oraz wielu utalentowanych artystów nie tylko z Raciborza. Projekt ten łączy w sobie teatr, taniec, fotografię, sztukę projektowania, muzykę (oryginalnie przygotowaną do spektaklu) a przede wszystkim niesamowitą energię zaangażowanych w niego ludzi.

Pomysłodawczynią projektu jest Ewa Anna Lenard, instruktorka RCK

MIECZYSŁAW SZCZEŚNIAK to artysta wyjątkowy, jego muzykalność, tembr głosu, repertuar, niezależność oraz współpraca z najlepszymi sprawiły, że od wielu lat, niezmiennie cieszy się szacunkiem znawców i publiczności. Wyznacza trendy, toruje drogę następcom, jest wzorem dla wielu muzyków młodszego pokolenia. Na swoim koncie ma wiele płyt - solowych i udziały w projektach innych artystów. Jego największe przeboje „Dumka na dwa serca" (w duecie z Edytą Górniak), „Przytul mnie mocno", „Zaczekam", „No co ty na to?", „Spoza nas", „O niebo lepiej", „Twoja miłość", czy „Kocham" na stałe wpisały się do kanonu polskiej piosenki. Artysta wielokrotnie był nagradzany na prestiżowych festiwalach. Zdobywca „Bursztynowego Słowika" i wielu innych cennych nagród. Dzięki swojemu niewątpliwemu talentowi i wybitnym umiejętnościom wokalnym Mieczysław Szcześniak niejednokrotnie był uznany za najlepszy głos męski w kraju. Artysta ceniony jest za dynamikę i energię oraz pozytywny przekaz i liryzm trafiający wprost do serc słuchaczy.

Bilety w cenie 60,- i 50 , honorowane raciborskie karty: ,,Senior 60+'', ,,Rodzina +''