Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Tak ma zmienić się centrum Bieńkowic [WIZUALIZACJE]

01.04.2021 09:24 | 0 komentarzy | mad

Urząd Gminy w Krzyżanowicach pokazał, jak ma wyglądać centrum sołectwa Bieńkowice. To pierwszy etap zmian, które zostaną sfinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL).

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Udało się uzyskać 1,15 mln zł dofinansowania z rządowego wsparcia w programie RFIL na rozpoczęcie I etapu zagospodarowania centrum Bieńkowic – cieszą się w urzędzie gminy, dziękując parlamentarzystom, a zwłaszcza posłowi i wiceministrowi Michałowi Wosiowi za wsparcie. – Zagospodarowanie centrum Bieńkowic jest efektem naszych wspólnych ustaleń sprzed kilku laty ze wszystkimi miejscowymi organizacjami oraz Radą Sołecką, oraz aktualnymi radnymi z Bieńkowic. Docelowo „stare” boisko zostanie zlikwidowane a teren przeznaczony pod teren inwestycyjny – informują urzędnicy w mediach społecznościowych.

Etap, na który samorząd pozyskał wsparcie, zakłada utworzenie centrum przesiadkowego w miejscowości Bieńkowice, składającego się z przystanku autobusowego z zatokami postojowymi i wiatą, parkingu dla 58 miejsc postojowych w tym miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Ponadto zadanie przewiduje oświetlenie terenu, zieleń parkową i rekreacyjną, plac zabaw dla dzieci oraz wiatę rekreacyjną wraz z powierzchnią utwardzoną. Całość szacowana jest na 1 862 980,00 zł, zaś samorząd z wnioskowanych 1 500 000,00 zł otrzymał 1 150 000,00 zł.


Czytaj również: