Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Studenci architektury na PWSZ w Raciborzu bronią swoich prac inżynierskich [ZDJĘCIA]

12.03.2021 12:28 | 0 komentarzy | żet

12 marca w Instytucie Architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu zorganizowano obronę prac inżynierskich. Studenci prezentowali swoje projekty i odpowiadali na pytania komisji egzaminacyjnej. Jeszcze dziś dowiedzą się, jak wysoko ich prace zostały ocenione.

Studenci architektury na PWSZ w Raciborzu bronią swoich prac inżynierskich [ZDJĘCIA]
Sara Dzierzenga z Rydułtów i Julia Osiak z Rybnika chwalą studia na PWSZ w Raciborzu. Po zdobyciu tytułu inżyniera chcą kontynuować naukę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, gdzie zamierzają zdobyć tytuł magistra.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na miejscu udało nam się porozmawiać ze studentkami Sarą Dzierzengą i Julią Osiak, które obronę miały już za sobą. Zapytaliśmy, na czym polegały ich projekty.

- Mój projekt inżynierski to koncepcja osiedla socjalnego. Musiałam wziąć pod uwagę małą powierzchnię mieszkań, pamiętając o tym, żeby nie straciły one funkcjonalności, a całe osiedle wyglądało nowocześnie - powiedziała nam Sara. Co ciekawe, zaprojektowane przez nią osiedle mogłoby zostać wybudowane w nieruchomość przy ul. Mickiewicza w Rydułtowach (tam, gdzie obecnie znajduje się szyb kopalniany).

Pochodząca z Rybnika Julia zaprojektowała ośrodek wypoczynkowo-terapeutyczny. - Moim zadaniem było stworzenie azylu, w którym każdy mógłby odpocząć od gonitwy życia codziennego. W głównym budynku zaprojektowałam wszelkie potrzebne funkcje, natomiast w głębi działki ulokowałam domki dla przyjezdnych. Wszystko skupia się wokół natury i wyciszenia - wyjaśniła nam studentka.