Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Uczniowie z Raciborza spotkali się z Kurtem Schellerem

29.03.2019 08:20 | 0 komentarzy | ż

Grupa młodzieży z CKZiU nr 1, kształcąca się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz, spędziła słodko czas na Sweettargach, czyli targach cukierniczych w Katowicach.

Uczniowie z Raciborza spotkali się z Kurtem Schellerem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wydarzenie organizowane jest w nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, gdzie kilkuset wystawców prezentuje maszyny, komponenty i wyroby gotowe, a także prowadzi specjalistyczne szkolenia, warsztaty i pokazy innowacji z branży gastronomicznej.

Uczniowie podziwiali głównie słodkie wyroby – lody w przeróżnych smakach, bajeczne ciasta i desery oraz aromatyczną kawę, jak również produkty przemysłu piekarskiego – drożdżowe bułeczki i rogaliki. Zwiedzający mogli degustować pyszne lody i kawę oraz spotkać pasjonatów branży gastronomicznej m.in. Kurta Schellera oraz Adama Borowicza z Rudy Śląskiej, prowadzącego program kulinarny "Jestem Borowicz".

Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość wzięcia udziału w warsztatach baristycznych z użyciem profesjonalnych ekspresów ciśnieniowych oraz dobrej jakości kawy.

źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu