Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Budowlanka i Gastronomik zmieniły się nie do poznania [ZDJĘCIA]

21.03.2019 14:24 | 0 komentarzy | żet

Absolwenci raciborskiej "Budowlanki" i "Gastronomika" mogą pozazdrościć swoim następcom warunków, w jakich przyjdzie im się kształcić.

Budowlanka i Gastronomik zmieniły się nie do poznania [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu jest kolejną szkołą, w której zrealizowano projekt modernizacji pracowni do praktycznej nauki zawodu. Oficjalnego otwarcia nowych sal dokonano w czwartek 21 marca.

- Jestem niezmiernie dumny, że poprzedni zarząd powiatu podjął decyzje, które doprowadziły nas do tego miejsca. Zamierzam kontynuować politykę starosty Ryszarda Winiarskiego - powiedział starosta Grzegorz Swoboda. - To był genialny pomysł - dodał dyrektor szkoły Jacek Kąsek, który złożył również specjalne podziękowania na ręce pracowników starostwa, w tym koordynującej pozyskanie środków unijnych Justynie Szyndler oraz Romanowi Peikertowi z wydziału inwestycji.

Przy zaangażowaniu środków unijnych udało się wykonać nowoczesną pracownię analityczną, w której prowadzone będą zajęcia z chemii oraz mikrobiologii. Młodzież będzie też uczyć się podstaw hotelarstwa w specjalnie zaadaptowanym do tego celu pomieszczeniu szkolnym z recepcją oraz pokojem z łazienką w standardzie trzech gwiazdek. W ramach projektu zmodernizowano również pracownię architektury krajobrazu, którą rozdzielono na salę do zajęć teoretycznych oraz pomieszczenie do zajęć praktycznych. Prace remontowe nie ominęły również pracowni budowlanej, która została wyposażona w sprzęt i materiały używane obecnie w tej branży. Do budynku "Budowlanki" przeniesiono również dwie pracownie gastronomiczne, które zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt renomowanych producentów. Wszystko to widać na zdjęciach, które publikujemy w galerii.

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski