Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Raciborszczyzna ma najlepszego murarza w Polsce

28.02.2019 13:00 | 0 komentarzy | red.

Sławomir Utrata, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, zwyciężył w prestiżowym turnieju „Złota Kielnia”.

Raciborszczyzna ma najlepszego murarza w Polsce
Sławomir Utrata z Krzyżanowic (trzeci od lewej) jest najlepszym młodym murarzem w Polsce. Na zdjęciu z pozostałymi uczestnikami finału "Złotej Kielni" w Poznaniu. Sławek uczy się murarskiego fachu w raciborskiej "Budowlance" oraz firmie Gregorbau Grzegorza Stuchłego, gdzie jest zatrudniony jako pracownik młodociany.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W połowie lutego podczas poznańskich tragów budowlanych Budma rozegrano ogólnopolski finał XLVIII edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Wśród uczestników znalazł się pochodzący z Krzyżanowic Sławomir Utrata, uczeń raciborskiej „Budowlanki” (obecnie szkoła wchodzi w skład CKZiU nr 1). Mieszkaniec Raciborszczyzny rywalizował o „Złotą Kielnię” w kategorii murarskiej.

– Sławek świetnie poradził sobie z testem teoretycznym oraz zadaniem praktycznym, które polegało na wykonaniu ściany warstwowej w systemie Porotherm Dryfix wykończonej cegłą klinkierową z ociepleniem – informuje Jacek Kąsek, dyrektor CKZiU nr 1 w Raciborzu.

Ostatecznie Sławomir Utrata zwyciężył w kategorii robót murarskich i tynkarskich. – Jestem trochę zmęczony. Bycie najlepszym w Polsce murarzem Turnieju „Złota Kielnia” jeszcze do mnie nie dotarło. Część teoretyczna nie sprawiła mi większego problemu. Część praktyczna? Może trochę murowanie z cegły klinkierowej. Ogólnie było super – powiedział Sławek tuż po zakończeniu turnieju.

(r)