Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Ruszył Festiwal Perspektyw 2018. Uczniowie z całego regionu przyjechali do Raciborza [ZDJĘCIA]

17.10.2018 09:51 | 0 komentarzy | żet

Impreza ma zachęcić młodzież ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych do kontynuowania nauki w technikach oraz szkołach branżowych.

Ruszył Festiwal Perspektyw 2018. Uczniowie z całego regionu przyjechali do Raciborza [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Uczniowie z raciborskich szkół branżowych, techników i Liceum Plastycznego opowiadają swoim młodszym kolegom o specyfice kierunku kształcenia, który wybrali - lekcjach, praktykach oraz perspektywach zawodowych. Słuchają ich z uwagą nie tylko uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu raciborskiego, ale również powiatów ościennych - głubczyckiego, kędzierzyńskiego, rybnickiego i wodzisławskiego.

Impreza jest organizowana przez Wydawnictwo Nowiny (wydawca portalu Nowiny.pl, Nowin Raciborskich oraz Nowin Wodzisławskich) przy wsparciu Powiatu Raciborskiego, Miasta Racibórz. Partnerami przedsięwzięcia są Eko-Okna, Mieszko oraz Rafamet.

W minionych latach Festiwal Perspektyw był imprezą jednodniową, jednakże rosnąca popularność tej formy promocji kształcenia zawodowego, zainteresowanie nią zarówno szkół średnich jak i gimnazjalnych oraz podstawowych, sprawiły że w tym roku impreza potrwa dwa dni (17-18.10.2018 r., godz. 9.00 - 14.30).

Festiwal Perspektyw jest częścią projektu edukacyjno-medialnego Nowin Raciborskich pn. Czas na zawodowców, którego celem jest zachęcenie młodzieży do odpowiedzialnego planowania kariery zawodowej.

Wkrótce w portalu Nowiny.pl więcej informacji, zdjęć oraz relacja z oficjalnego otwarcia festiwalu.


Zobacz również:

Czytaj podobne