Niedziela, 22 maja 2022

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Niejasna wycena majątku radnych

08.11.2011 13:36 | 7 komentarzy | woj

Urząd Skarbowy ma wątpliwości odnośnie informacji wpisywanych w oświadczeniach majątkowych radnych gminy Rudnik.

Niejasna wycena majątku radnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

26 października podczas sesji rady gminy, Kazimierz Lach, przewodniczący rady poinformował rajców o piśmie z Urzędu Skarbowego, w którym radni są proszeni o korektę swoich oświadczeń majątkowych. Sprawa dotyczy rubryki, w której radni wpisują składniki mienia o wartości powyżej 10 tys. zł. Do tej pory wpisywano tam na przykład samochód jaki posiada radny.

Urząd Skarbowy, od tego roku ubiega się o wpisanie dokładnej wartości rzeczy, które zostaną wpisane we wspomnianą rubrykę. Wszystkich radnych z Rudnika ten wymóg zaskoczył.

Radny Mirosław Golijasz prosił, aby wymóg skarbówki został poparty o jakąkolwiek podstawę prawną. – Zaznaczam, że jeśli jest taki wymóg to nie będę się od niego uchylał. Chcę tylko wiedzieć dlaczego kiedyś te informacje nie były wymagane, a dziś jest inaczej – wyjaśnił. Na to pytanie nikt nie potrafił odpowiedzieć, gdyż pismo z US nie było poparte żadnymi przepisami., a jedynie prośba o korektę oświadczenia majątkowego.

Wątpliwości radnych podzielił wójt Alojzy Pieruszka, który przyznał, że o korekty zostali poproszeni również pracownicy urzędu gminy, którzy są zobowiązani do złożenia oświadczenia. Z urzędnikami skarbówki nie udało się do tej pory skontaktować. Adam Konieczny, radca prawny urzędu gminy przywołał przykłady z innych gmin, do których US wystosował podobne pisma. Zapewnił, że zbada sprawę a radni otrzymają odpowiednie uzasadnienie.