Sobota, 28 maja 2022

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

13.01.2022 19:00 | 11 komentarzy | żet

Dotarliśmy do danych na temat hospitalizacji oraz śmiertelności osób chorych na COVID-19 w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Zdecydowana większość osób, które trafiają na tutejsze oddziały covidowe to osoby niezaszczepione. To samo dotyczy osób chorych na COVID, których nie udaje się uratować.

76% zgonów covidowych to osoby niezaszczepione
Szpital Rejonowy w Raciborzu niesie pomoc osobom chorym na COVID-19 od marca 2020 roku. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Infografika, która mówi sama za siebie

Poprosiliśmy Szpital Rejonowy w Raciborzu o udostępnienie danych na temat liczby pacjentów przyjętych na oddziały covidowe oraz liczby zgonów pacjentów w okresie od 1 października do 31 grudnia 2021 r. z uwzględnieniem podziału na osoby zaszczepione przeciw COVID-19 i niezaszczepione.

Wybraliśmy ten zakres czasu w związku ze wzmożonym wzrost liczby zakażeń koronawirusem oraz ze względu na fakt, że całościowe dane (od początku epidemii COVID-19) są obarczone błędem dotyczącym braku dostępności szczepień przez prawie cały pierwszy rok epidemii (stosunek liczby zgonów osób niezaszczepionych do zaszczepionych siłą rzeczy byłby większy).

Na podstawie danych udostępnionych przez szpital sporządziliśmy infografikę. Dodatkowo rozbudowaliśmy ją o część poświęconą szczepieniom w powiecie raciborskim (dane zaczerpnęliśmy z rządowej strony: https://www.gov.pl/web/szczepimysie).