Wtorek, 7 grudnia 2021

imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

RSS

Jedzenie w takiej szkolnej stołówce smakuje lepiej

20.10.2021 11:30 | 0 komentarzy | AgaKa

Szkoła Podstawowa nr 13 w Żorach może pochwalić się zmodernizowaną stołówką i kuchnią.

Jedzenie w takiej szkolnej stołówce smakuje lepiej
Stołówka w Szkole Podstawowej nr 13 w Żorach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzięki działaniom Miasta Żory oraz dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 653.250,71 zł uczniowie SP 13, na os. Pawlikowskiego mogą korzystać z nowo wyremontowanej jadalni, a posiłki przygotowywane są w zmodernizowanej kuchni. Ze stołówki skorzysta aż 564 uczniów.

W ramach modernizacji na podłogach położono nową posadzkę, na ścianach zamiast boazerii i płytek pojawiły się żywe barwy i kolorowe fototapety. Wykonano nową instalację elektryczną, gazową, wentylacyjną oraz przeciwpożarową. Wymieniono grzejniki oraz wewnętrzne instalacje wodno-kanalizacyjne. Zainstalowano również klimatyzację oraz nowoczesną instalację ciepła technologicznego dla centrali wentylacyjnej.

- Nowa stołówka jest bardzo przyjazna dzieciom. Została tak zaprojektowana, aby zwiększyć liczbę uczniów, które jednorazowo mogą spożyć posiłek. Po remoncie na dzieci czeka aż 90 wygodnych krzesełek. Nasi uczniowie są zachwyceni nową stołówką i z pewnością chętniej będą z niej korzystali – mówi Aleksandra Grygierzec, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 w Żorach.