środa, 6 lipca 2022

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Rozwój Eko-Okien a pogarszający się stan dróg w gminie Rudnik

04.05.2019 07:00 | 0 komentarzy | mad

Rządzący Rudnikiem przesłali do Eko–Okien pismo, w którym pogratulowali prężnego rozwoju firmy. W korespondencji nawiązali również do zniszczeń jednej z dróg w gminie. W urzędzie zauważają, że jej stan pogarsza się ze względu na kursujące przez nią pojazdy w związku z działalnością giganta produkcji okien.

Rozwój Eko-Okien a pogarszający się stan dróg w gminie Rudnik
fot. Eko-Okna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chodzi o drogę od Kornic do DK45 na wysokości Szonowic. – Najbardziej zniszczona droga jest na odcinku Pawłów–Modzurów – mówi wójt Piotr Rybka. Zauważając, że na tej trasie ruch w ciągu kilku lat znacznie się zwiększył wraz z rozwojem kornickiej firmy. – Chcielibyśmy współpracować z firmą Eko–Okna w takim stopniu, aby oni też popatrzyli na nasze bolączki – podkreśla rządzący gminą szef. – Abyśmy wspólnie pomyśleli np. o budowie obwodnicy pomiędzy Modzurowem a Szonowicami, która będzie łączyła DK 45, z drogą Modzurów–Pawłów – dodaje.

Wójt Piotr Rybka w rozmowie z Nowinami przyznał również, że w gminie mają obawy o drogę na odcinku Modzurów–Szonowice. Ta jest swoistym przedłużeniem całej trasy w kierunku krajowej czterdziestki piątki z Kornic. Ten odcinek obecnie jest w dobrym stanie, jednak jeśli szybciej nie zostanie znalezione lekarstwo na cały problem, to droga szybko może ulec dewastacji. – Boimy się też o własne bezpieczeństwo, ten ruch jest tak wzmożony, że czasami naprawdę trzeba uważać, aby któryś z tirów „nie zdmuchnął” kogoś do rowu – dopowiada P. Rybka.

(mad)

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.