środa, 5 października 2022

imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda

RSS

Polowy zwolnił Fitę i Koniecznego [AKTUALIZACJA]

01.04.2019 07:00 | 5 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 00:21

TEKST AKTUALIZOWANY

Artykuł okazał się primaaprilisowym żartem.

Polowy zwolnił Fitę i Koniecznego [AKTUALIZACJA]
Wiceprezydenci Raciborza Dominik Konieczny i Michał Fita oraz prezydent Dariusz Polowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent Raciborza tak zapędził się w zmianach personalnych na kluczowych stanowiskach, że przez przypadek zwolnił swoich zastępców*.


Po naczelniku wydziału edukacji Robercie Myśliwym, radzie nadzorczej Przedsiębiorstwa Komunalnego (oraz byłym już prezesie Stanisławie Musze), dyrektorze OSiR Krzysztofie Borkowskim, radzie nadzorczej Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, kierowniku Raciborskiego Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Michale Lorenzie oraz rzeczniku prasowym Leszku Iwulskim, przyszła pora na... Michała Fitę i Dominika Koniecznego. Rankiem 1 kwietnia prezydent Dariusz Polowy podpisał stosowne rozporządzenia.

Wystąpiliśmy do magistratu z prośbą o komentarz w tej sprawie, jednakże dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Sami zainteresowani, tj. Fita i Konieczny, również nie komentują tych rewelacji**. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zwolnienie Fity i Koniecznego to pomyłka, a wiceprezydenci wkrótce zostaną przywróceni na stanowiska.

Na rzeczy pozostaje jednak pytanie, kto podsunął prezydentowi do podpisu rozporządzenia tej treści? Wszystko wskazuje na to, że w obozie politycznym, który od listopada rządzi Raciborzem, zagnieździł się sabotażysta.

- Darek to uosobienie spokoju, ale taka zagrywka każdego wyprowadziłaby z równowagi. Byłem w jego gabinecie, gdy zorientował się, co dano mu do podpisania. Wysapał "Śmierć wrogom Ojczyzny", następnie wezwał do siebie na godzinę 10.00 wszystkich naczelników. W południe ma spotkać się z "Anką""Brodaczem", "Inżynierem", "Sołtysem" i "Wacławem". Będzie gorąco - powiedziała nam osoba z kręgu najbardziej zaufanych doradców Dariusza Polowego.

Jakie ustalenia zapadną podczas wspomnianego spotkania? Czy doszło do zwyczajnej pomyłki, czy też rzeczywiście w ratuszu dokonano politycznego sabotażu? Wkrótce wrócimy do sprawy.


* Przypadek ?!

** To akurat nie jest nowością - w ciągu ostatnich czterech miesięcy dziennikarze zdążyli się już przyzwyczaić do tego, że M. Fita i D. Konieczny jako wiceprezydenci unikają konkretnych i soczystych wypowiedzi, z których słynęli jako radni.

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Leon Fiołka

Leon Fiołka

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz.

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Kierownik Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu