Piątek, 20 maja 2022

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

Henryk Mainusz zainteresował się anonimową skargą na nowych urzędników

28.03.2019 00:00 | 11 komentarzy | ma.w
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 07:01

Były przewodniczący rady miasta, obecny radny opozycyjny w Raciborzu odczytał na marcowej sesji pełną kontrowersji skargę, która wpłynęła do magistratu i dotała także do radnych. Jest anonimowa, podpisana przez "Grey Mouse Society" - jak powiedział Mainusz: Szare Myszki. Prezydent Polowy znał jej wcześniejszą treść, a Anna Ronin oceniła wystąpienie byłego szefa rady jako pozwalanie na zamianę sesji w targowisko.

Henryk Mainusz zainteresował się anonimową skargą na nowych urzędników
Henryk Mainusz skierował na sesji szereg pytań związanych z zatrudnionymi przez prezydenta Polowego nowymi urzędnikami i prezesem PK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy wiceprezydent Dominik Konieczny będzie musiał zwrócić do kasy urzędu czteromiesięczną wypłatę? Czy prezes PK Bogdan Gawliczek pełni swą funkcję bezprawnie? Czy w konkursie na naczelnika wydziału edukacji zaniżono ustawowe wymagania przy wyborze Krzysztofa Żychskiego? To niektóre z licznych pytań zadanych w piśmie, które w całości odczytał na marcowej sesji Henryk Mainusz. Poniżej kopia dokumentu.

Anonimowa skarga odczytana na sesji

Do słów Mainusza odniosła się radna Anna Ronin pytając dlaczego w formie wolnych wniosków dochodzi do oskarżania i ferowania wyroków? - Żeby zrobić zamieszanie medialne? - dociekała. - Pozwalamy na targowisko, którego jedynym celem jest żeby media to nagłośniły - dodała. Materiał przedstawiony przez byłego przewodniczącego nazwała rzekomm listem - skargą i donosem.

- Nie wiemy czy autor w ogóle istnieje. Jak jest pewien tego co pisał, to niech się podpisze. Tu nie trzeba nikogo hejtować - stwierdziła.

Jako przewodnicząca komisji skarg i wniosków wskazał właściwą ścieżkę dla takiego postępowania, gdzie podpisany skarżący zgłasza swoje wątpliwości i komisja je sprawdza.

Anna Ronin szefowa komisji skarg i wniosków

- Czy pani recenzuje te nasze wystąpienia? Po prokuraturach nie latamy, nie szukamy sensacji - bronił się H. Mainusz podkreślając, że już 17 rok zasiada w radzie miasta.

Prezydent Polowy zapytał tylko czy Henryk Mainusz podpisał się pod anonimowym dotąd zgłoszeniem, jakie przyjęto do urzędu. Mainusz powiedział, że chce wyjaśnienia kwestii poruszonych w piśmie "Szarych Myszek".

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Bogdan Gawliczek

Bogdan Gawliczek

Prezes PK Racibórz

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Krzysztof Żychski

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz