Sobota, 28 maja 2022

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Racibórz w programie Jana Pospieszalskiego

18.03.2019 13:55 | 1 komentarz | d

W dzisiejszym programie „Warto rozmawiać” gośćmi Jana Pospieszalskiego będą Bogdan Gawliczek, prezes PK Racibórz oraz Damian Knura, prezes raciborskiego PKS-u.

Racibórz w programie Jana Pospieszalskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Program w telewizji TVP Info rozpocznie się o godz. 20.50. Tematem przewodnim będzie organizacja i finansowanie transportu publicznego przez samorządy. Racibórz ma być przedstawiony jako jedno z niewielu miast, gdzie udało się utrzymać firmy komunikacyjne w rękach samorządu.

Informację o planowanej realizacji programu telewizyjnego potwierdził rano Prezydent Raciborza Dariusz Polowy. Wraz ze swoim zastępcą, Michałem Fitą rozmawiali dziś z Janem Pospieszalskim (na zdj.). Gospodarz programu uczestniczył w Katowicach w uroczystości poświęconej obchodom stulecia wybuchu Powstań Śląskich.

Na internetowym profilu programu czytamy zapowiedź dzisiejszego odcinka „Warto rozmawiać”: Znikające kursy, przemęczeni kierowcy i galerie handlowe w miejscach dawnych dworców PKS. W jaki sposób niewidzialna ręka rynku zmieniła komunikację autobusową? Czy uda się ocalić resztki narodowego majątku i rozliczyć odpowiedzialnych za jego grabież? Jak skutecznie walczyć z komunikacyjnym wykluczeniem?

"Warto Rozmawiać", poniedziałek 18 marca, godzina 20:50, TVP Info.

źródło: UM Racibórz. 

Ludzie:

Bogdan Gawliczek

Bogdan Gawliczek

Prezes PK Racibórz

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza