środa, 5 października 2022

imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda

RSS

Zaskakująca zmiana dyrektora od kultury i sportu

02.03.2019 19:00 | 1 komentarz | mak

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lubomi ma nowego dyrektora. Został nim Janusz Ballarin, od niedawna także radny powiatu wodzisławskiego. Zastąpił na stanowisku Marka Jakubiaka.

Zaskakująca zmiana dyrektora od kultury i sportu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1 marca Janusz Ballarin zaczął pełnić funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekracji w Lubomi.

To oznacza, że dyrektorem przestał być Marek Jakubiak. Teraz będzie inspektorem ds. funduszy europejskich. Wciąż w ramach GOKSiR-u.

Więcej obiektów

Z czego wynika decyzja o zmianie? Wójt gminy Lubomia Czesław Burek wyjaśnia, że złożyło się na nią kilka czynników. Po pierwsze – GOKSiR się rozrósł. I to znacząco. Do tej pory dyrektor jednostki musiał sprawować pieczę nad Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lubomi, Wiejskim Domem Kultury w Syryni, Wiejskim Domem Kultury w Grabówce i Wiejskim Domem Kultury w Bukowie. W związku z budową nowej wsi doszły dwa kolejne i to duże obiekty: Wiejski Dom Kultury w Nieboczowach oraz tamtejszy stadion, który jest już prawie gotowy. Zdaniem wójta potrzebna jest nowa osoba, która będzie skutecznie zarządzać zwiększoną liczbą obiektów. A co za tym idzie – skutecznie dbać o majątek i efektywnie kierować zespołem ludzi. – Uważam, że GOKSiR musi się bardziej integrować. Bo te wszystkie obiekty w jego ramach to nie osobne byty, ale całość. I tylko takie podejście pozwala na dalszą i dobrą integrację z mieszkańcami – podkreśla wójt. Tłumaczy też, że niezbędne jest nowe podejście w kwestii ewentualnych przesunięć pracowników między placówkami GOKiR-u, na przykład kiedy ktoś pójdzie na urlop.

Chodzi też o wykorzystanie samych obiektów. – Są warunki do bardziej komercyjnej działalności – zaznacza wójt. Bo chociaż prowadzenie działalności kulturalnej czy sportowej jest podstawowym celem GOKSiR-u, to nie wszystkie sale mają zawsze pełne obłożenie, a w tym czasie mogą być wynajmowane. Na przykład w Nieboczowach jest zupełnie nowa, duża sala z w pełni wyposażoną kuchnią.

Ludzie:

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia