Poniedziałek, 23 maja 2022

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Skargi do komisji Ronin mają dalszy bieg

07.02.2019 07:00 | 4 komentarze | ma.w

Uwagi do pracy pracowników socjalnych OPS i działalności wydziału ochrony środowiska w magistracie, komisja skarg i wniosków rady miasta kierowana przez Annę Ronin (na zdj.) uznała za zasadne. Teraz zajmą się nimi merytoryczni zastępcy Dariusza Polowego, by wyciągnąć konsekwencje.

Skargi do komisji Ronin mają dalszy bieg
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza ze skarg dotyczy działalności pracowników OPS w sprawie chorującej mieszkanki bloku w rejonie Tesco, której boją się sąsiedzi. Mieszkańcy skarżyli się, że OPS nie działał w tej sprawie jak należy. Na wezwanie komisji by dyrektor ośrodka i pracownik socjalny odbyły rodzaj konfrontacji na posiedzeniu z udziałem mieszkańców, obie osoby się pochorowały.

Komisja dopatrzyła się nieprawidłowości również w postępowaniu urzędu przy udzieleniu dotacji na docieplenie domu jednorodzinnego na Ostrogu. Mieszkaniec wskazywał fuszerkę wykonawcy, którego wskazano mu w wydziale ochrony środowiska i krytykował późniejsze zachowanie urzędników. Choć ci potwierdzili, że robota została źle wykonana, to odcięli się od dalszych interwencji w sprawie, o które prosił raciborzanin. Ten wątek omawiano jeszcze w poprzedniej kadencji, Anna Ronin podnosiła go w interpelacji do prezydenta, ale w magistracie nie zgadzano się z jej uwagami, twierdząc, że mieszkaniec powinien rozstrzygać spory z wykonawcą na drodze sądowej, bez udziału urzędników.

Ponieważ komisja przyznała racje skarżącym, to konsekwencją jej stanowiska w obu sprawach będą dalsze kroki, które przewodnicząca ustala z zastępcami prezydenta Raciborza – Michałem Fitą (OPS) i Dominikiem Koniecznym (wydział ochrony środowiska). Przewodnicząca Ronin podkreśla, że najważniejsze w pracy komisji jest wypracowanie takich standardów w samorządzie i jego jednostkach, by unikać błędów, które doprowadziły do skarg.

(ma.w)

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza