Sobota, 28 maja 2022

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Kultura

Kulturalny rozkład jazdy. Tomaszewska chce plakatować Racibórz

23.01.2019 23:45 | 0 komentarzy | ma.w

Komisja oświaty rady miasta zajęła się pomysłem przewodniczącej Zuzanny Tomaszewskiej. Chce ona comiesięcznej promocji plakatowej z kalendarzem imprez w Raciborzu. Plakaty miałyby wisieć na przystankach autobusowych, w specjalnych gablotach.

Kulturalny rozkład jazdy. Tomaszewska chce plakatować Racibórz
Radne Zuzanna Tomaszewska i Magdalena Kusy rozmawiają na posiedzeniu komisji oświaty z prezydentem Polowym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szefowa komisji widzi potrzebę informowania raciborzan o bogatym wachlarzu imprez kulturalnych w mieście. Zaprosiła na posiedzenie dyrektorki RCK, Muzeum i Biblioteki. Jej zdaniem przystanki najlepiej nadają się do przekazu reklamowego, choć chce korzystać również z innych sposobów, np. reklam w internecie.

Pomysł Tomaszewskiej spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony członków komisji, z których prym w dyskusji wiódł radny Michał Kuliga. - Oklejajmy, w miejscach widocznych - przyklasnął pomysłowi. Z. Tomaszewska posłużyła się wzorem Rybnika, gdzie kulturę promuje się na tablicach i specjalną stroną internetową. Kuliga też była za "stworzeniem platformy" w tym celu.

Szefowe miejskich placówek kultury "miło przywitały" inicjatywę przewodniczącej Tomaszewskiej. Wywieszenie kalendarza imprez na przystankach spodobało się Joannie Maksym - Benczew kierującej Raciborskim Centrum Kultury. Parę cierpkich uwag skierowała pod adresem sposobów miejskiej promocji dyrektor Małgorzata Szczygielska z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Dostało się OSiR za pobór opłat za plakatowanie słupów w przypadku bezpłatnych miejskich imprez biblioteki jak i urzędowi miasta, który nie wywiesza plakatów MiPBP gdy ta je dostarcza na Batorego.

Ludzie:

Anna Wacławczyk

Anna Wacławczyk

Radna Gminy Racibórz.

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.

Michał Kuliga

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz

Zuzanna Tomaszewska

Zuzanna Tomaszewska

Radna Miasta Racibórz, szefowa komisji oświaty