Czwartek, 7 lipca 2022

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Tak świętują seniorzy z Łubowic, Grzegorzowic, Brzeźnicy i Ligoty Książęcej [ZDJĘCIA]

28.11.2018 12:30 | 0 komentarzy | mad

We własnym gronie, przy smacznym poczęstunku i przy śpiewie uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Josepha von Eichendorffa w Grzegorzowicach. Seniorzy zrzeszeni w łubowickim kole działającym przy raciborskim oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów świętowali Dzień Seniora. Uroczystość odbyła się we wtorkowy wieczór 27 listopada.

Tak świętują seniorzy z Łubowic, Grzegorzowic, Brzeźnicy i Ligoty Książęcej [ZDJĘCIA]
Dobrej zabawy nie brakowało.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Łubowickie koło nie jest duże, zrzesza 46 członków, najmłodsza nestorka ma 62 lata, najstarsze osoby są po 80 roku życia. - Zachęcamy seniorów do dołączania do nas – mówi szefowa koła Krystyna Gawlik, która kieruje nim od roku, wcześniej na jego czele stała Urszula Widenka, obecnie sprawuje funkcję sekretarza. Koło zrzesza nestorów z Grzegorzowic, Brzeźnicy, Ligoty Książęcej i Łubowic – Następną zaplanowaną akcją jest wyjazd na Kabaret Młodych Panów do Teatru Ziemi Rybnickiej – dzieli się z nami szefowa, zauważając, że seniorzy są chętni na takie wyjazdy. – Nasi seniorzy mają wigor – przyznaje K. Gawlik.

Na wtorkową uroczystość przybyły przedstawicielki Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu, wiceprzewodnicząca Katarzyna Łozińska oraz sekretarz Danuta Stogiewicz. Panie złożyły seniorom najlepsze życzenia, przekazały również kwiaty na ręce szefowej koła. – Wszystkiego dobrego, jednak najważniejsze jest zdrowie – winszowała K. Łozińska, życzyła także uśmiechu i dobra. – Aby codzienny dzień był pozbawiony trosk i kłopotów, aby co roku było was więcej, nie mniej – podkreślała.

Uroczystość ubarwił koncert uczniów piątej klasy Szkoły Podstawowej im. Josepha von Eichendorffa w Grzegorzowicach. Do świetlicy wiejskiej w Ligocie Książęcej, czyli miejsca, w którym odbywało się świętowanie przybyli z występem artystycznym; śpiewali polskie i niemieckie piosenki. Dzieci wystąpiły pod przewodnictwem Edyty Przybyły nauczycielki muzyki oraz Kariny Walach nauczycielki języka niemieckiego.