Sobota, 28 maja 2022

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Radni PiS nie chcą być żyrantami koalicji Razem - PO

28.11.2018 08:55 | 1 komentarz | web

Publikujemy oświadczenie klubu PiS wydane po drugiej sesji powiatu raciborskiego.

Radni PiS nie chcą być żyrantami koalicji Razem - PO
Na zdjęciu radni Paweł Płonka, Dawid Wacławczyk i Tomasz Kusy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Merytoryczna opozycja, bez brania odpowiedzialności za poczynania obozu władzy

Rada Powiatu Raciborskiego VI kadencji oficjalnie rozpoczęła swą pracę. Przed nową radą i nowym zarządem stoi wiele wyzwań. Katastrofalny stan finansów szpitala rejonowego, problemy PKS, niezbędne inwestycje w rozwój bazy szkolnej, znalezienie pomysłu na zagospodarowanie budynku słodowni na zamku, inwestycje drogowe i wiele innych - to tylko niektóre z nich.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydaci innych współpracujących z nami ugrupowań, zdobyli 9 z 23 mandatów w radzie powiatu raciborskiego. Nasz kandydat jest dzisiaj prezydentem Raciborza. Wspiera go większość Rady Miasta Racibórz. Prawo i Sprawiedliwość samodzielnie tworzy Zarząd Województwa Śląskiego, który decyduje o lokalnym podziale wielu środków finansowych. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości aktywnie wspierali dobre inicjatywy samorządowe, niezależnie od tego kto rządził naszym powiatem.

Naturalnym i logicznym oczekiwaniem naszego środowiska była merytoryczna współpraca z innymi ugrupowaniami tworzącymi radę powiatu raciborskiego. Mamy doświadczonych radnych i fachowców, którym leży na sercu dobro wspólne naszego powiatu. Jak pokazał przebieg pierwszej sesji, nasza propozycja współpracy polegająca na zapewnieniu reprezentacji wszystkich ugrupowań w prezydium rady nie znalazła zrozumienia u rządzącej obecnie koalicji Razem - PO.

W tym momencie u wielu osób mogłaby narodzić się pokusa bycia totalną opozycją, która będzie utrudniała rządzącym sprawowanie władzy, czekając wyłącznie na spektakularne porażki. Przestrzegamy jednak przed takim sposobem myślenia. Składając ślubowanie radnego, zobowiązaliśmy się przede wszystkim do służenia dobru mieszkańców. Nie chcemy aby osobiste ambicje któregokolwiek z radnych przeszkodziły w doprowadzeniu do pozytywnych zmian w powiecie raciborskim. Nie chcemy kadencji biernego przyglądania się działaniom rządzących, bo nie tego oczekują od nas ci, którzy liczą na realne zmiany na lepsze i efektywną pracę na rzecz naszego powiatu. Dobre decyzje zarządu zamierzamy wspierać a ruchy nieudolne i niewłaściwe – krytykować, informując o nich opinię publiczną.

Decydując się na objęcie przez naszych radnych przewodniczenia lub współprzewodniczenia niektórym komisjom, deklarujemy, że nie rezygnujemy z naszych postulatów. Będziemy pełnić te funkcje tak długo, jak długo nasza praca nie będzie torpedowana politycznie, a wnioski wypracowywane przez komisje będą uwzględnianie przez zarząd.

Z zadowoleniem przyjmujemy fakt, iż po 4 latach od naszego wniosku, koalicja rządząca przyjęła do realizacji nasz postulat - zmniejszeniu ulegnie liczba komisji stałych a tym samym zwiększy się znaczenie pozostałych.

Chcemy wspomagać merytorycznie nasz powiat, jednak w żadnym przypadku nie zamierzamy być żyrantem obecnego obozu władzy tworzonego przez koalicję Razem dla Ziemi Raciborskiej i Platformę Obywatelskią.

Radni Rady Powiatu Raciborskiego

Szymon Bolik

Katarzyna Dutkiewicz

Tomasz Kusy

Franciszek Marcol

Sebastian Mikołajczyk

Łukasz Mura

Paweł Płonka

Dawid Wacławczyk

Roman Wałach

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Franciszek Marcol

Franciszek Marcol

Radny Powiatu Raciborskiego.

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk

Sebastian Mikołajczyk

Sebastian Mikołajczyk

Radny Powiatu Raciborskiego, sołtys Brzeźnicy (gm. Rudnik), funkcjonariusz KPP w Raciborzu

Szymon Bolik

Szymon Bolik

Radny Powiatu Raciborskiego

Tomasz Kusy

Tomasz Kusy

Radny powiatowy, szef komisji rewizyjnej i klubu PiS

Łukasz Mura

Łukasz Mura

Radny Powiatu Raciborskiego